Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős páncéljának elszíneződése?

Teknős páncéljának elszíneződése?

Figyelt kérdés
Van három tekim, két ékszer egy király. A király teki páncélján két helyen mintha kifehéredett volna a páncélja. Ez mitől lehet? Veszélyes?
2015. ápr. 24. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt vannak leírva a betegségek és kezelésük: [link]

ezek közül a fehérfoltos betegség és a gombafertőzés tűnik a legvalószínűbbnek.

2015. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Elvileg a kajájuk teli van minden-féle vitaminnal. Holnap lenézek a kereskedésbe hátha van valami plusz cuccuk aztán figyelgetem még, ha nem lesz jobb elnézek vele állatdokihoz.
2015. ápr. 24. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, a kajájuk tényleg "elvileg" van tele mindenféle vitaminnal. Ha szárított eleségek, akkor semmire se jók. Illetve arra, hogy elszíneződjön a páncéljuk, de ezt nem élvezzük. Javaslom, hogy az állatkereskedésekbe kapható fagyasztott édesvízi halat adj neki takarmánynak. Ez a fő elesége a természetben is. A "heti menük", "szívmixek", és más szárított finomságok, vagy kuka, vagy kiegészítő legyen hetente egy-két alkalommal. Szerintem is gombafertőzés lehet. A vizüket szűröd és tisztán van tartva? Van szárazulatuk, ahol napozhatnak (UVB lámpa), és megszárítkozhatnak? Másrészt három ilyen hatalmas helyigényű teknős mekkora akváriumban van tartva?
2015. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kicsik még, ~2 cm páncélhosszal rendelkeznek. 160 literes akváriumban vannak. Van vízszűrő, két teknőssziget egy ledes akvarisztikai lámpa és fűtőszál is. Etetésnél szoktam úgy naponta 1-2 liter vizet cserélni. Ekkor antiklórt teszek az a vízbe, amit az akváriumba öntök. A kajára azt mondta a kereskedő, hogy a halakkal várjunk, amíg legalább kétszer ekkorák nem lesznek. Fagyasztott kockát szoktam kiolvasztva adni. Ahogy írtam teli vitaminnal meg miegymással, van benne szúnyoglárva, az igen hamar elszokott fogyni belőlük. A szűrőt ma terveztem tisztítani, úgy tudom havonta kell. Halat azért sem akarok adni, mert sokszor a kockában lévő nagyobb falatokkal is küzdenek, így ránézésre nem hiszem, hogy akár egy kisebb hallal is képesek lennének elbánni. Szerintem 2 hónaposak ha vannak.
2015. ápr. 25. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add neki a fagyasztott halat, csak kis darabokra vágd fel. Nem szenvednek vele, ügyesen szétmarcangolják, ha nagyobbacska a falat. Gondolj arra, hogy ha természetben születtek volna akkor is elhullott halakon élnének. Nagyon jó, hogy szűröd a vizüket, de a szűrőt gyakrabban kellene tisztítani, és a vizet pihentesd 24-48 órát, mielőtt az akiba öntöd.. Az antiklór nem megbízható. A 160 literes akvárium egyelőre kánaán nekik, de kb egy év múlva már kicsi lesz. Egy kifejlett víziteknősnek legalább 40 cm vízmagasság kell, és a páncélhosszuk ötszöröse hosszában. Azt mondják az ideális méret: 120cm-hossz, 60cm magasság, 40cm mélység. Ez közel 300 literes akvárium, és csak egy(!) teknősről van szó. Kis helyen agresszívabbak lesznek és borzasztó nehéz lesz tisztán tartani az akváriumod. Nekem csak kettő volt, de amíg nem volt külső szűrőm (20-40 ezer forint), addig két három naponta cserélhettem rajtuk 20-30 liter vizet. Szóval javaslom vedd számításba ezeket, és előre kellene terveket készíteni.És engedj meg még egy tanácsot: ne higgy el mindent a kereskedőknek. A teknőstartsáról mindent megtudhatsz a teknőstartók fórumán. Jó úton vagy, csak így tovább!!
2015. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy megerősödjön a páncéljuk rengeteg kálciumra van szükségük. Ha a kereskedésbe jársz, kérj vízicsigákat. (ezeket gyakran kidobálják, ha elszaporodnak.) Az apró vízicsigák szuper kálciumbomba nekik, imádják ropogtatni. Be kellene még szerezni UVB lámpát nekik, és a megfelelő távolságból a napozójukra irányítani. Rendbe fog jönni a páncélja.
2015. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van lámpájuk és szeretik is, sokszor napoznak. A víz felét múltkor kicseréltem, illetve a szűrő is tisztítva lett. Ahogy látom nem igazán akar megszűnni ez a dolog, sőt, lett egy hosszabb szürkés-fehér csík is a páncélján. Tegnap etetés közben mintha az egyik ékszer teki páncélján is láttam volna valamit, de ebben nem vagyok biztos, lehet csak már én beszélem be magamnak. Ma kerítek nekik valahonnan halat. Egyébként van bent egy kalciumteknős, az folyamatosan oldódik. Anno mikor előkészítettem nekik az akváriumot igyekeztem mindenre odafigyelni. Elméletileg minden megvan ami kell az egészséges életükhöz, mégis kijött rajtuk ez a valami... Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 29. 09:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, még egy kérdés, miért írtad, hogy az antiklór megbízhatatlan? Nálunk elég kemény és nagyon klóros a víz, amennyire tudom ez rájuk nézve mérgező. Még ha hagyom is a vizet egy napig, oké hogy a klór kimegy, de a fémeket nem köti meg semmi a vízben, így ez továbbra is káros rájuk nézve, nem? Hogy kezeljem a vizet, ha nem antiklórral?
2015. ápr. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!