Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Meghalt volna az ékszerteknősöm?

Norbi658441 kérdése:

Meghalt volna az ékszerteknősöm?

Figyelt kérdés
Jövök haza suliból,anyukám mondja(16 vagyok),hogy reggel látta,hogy az akvárium sarkában mozdulatlanul van a teknős,megütögette az akváriumot,de semmi.Amikor mentem megnézni,láttam,hogy a hátára van fordulva,a feje lefelé volt,és a szeme félig kinyitva.Nem reagált semmire,én nem mertem kivenni(nem úgy tartok teknőst,hogy nem merek hozzáérni,csak holtan nem volt bátorságom kiemelni,nagyon szar érzés volt)Hívtam egy ismerőst,aki kivette és megnézegette,de nem lélegzett,és elvoltak engedve a végtagjai(gravitációnak megfelelően mozogtak)Beletettük egy ilyen polisztirénszerű dobozba,és vártunk kb. egy fél órát,de nem moccant.Az ismerősöm elvitte és gondolom eltemette valahova.Nagyon sajnáltam őt,de szegénynek a páncélja is el volt deformálódva,kitudja milyen betegsége volt,és mennyire fájhatott neki.De még tegnap este vidáman úszkált a vízben.És fojton azon agyalok,mivan ha élve lett eltemetve szegény :( .

2015. ápr. 24. 22:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Az akváriumot kikell tisztítani ilyen esetben?Vagy alaposan fertőtleníteni kell,vagy csak tiszta csapi víz elég bele?
2015. ápr. 24. 22:09
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Vidáman uszkált?!

Ha fáj valamid, de vidáman játszol?!

Igérd meg, amíg ennyi eszed van, max plüss állatot veszel.

Szegény mennyit szenvedhetett.. :(

2015. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A mi kicsi tekink ugyanígy halt meg nyáron.Reggel még evett délután pedig a hátára fordulva találtuk,elernyedtállapotban :( Egy nagyobbal élt együtt. Nem derült ki mi volt a baj. Mi alaposan kimostuk a terráriumit. A köveket kifőztük,stb... A nagy azóta is vígan él. Sajnálom a tekidet :(
2015. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel etettétek szerencsétlent? Valamit nagyon elbaltáztatok..
2015. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Eggyértelműen vitamin és kalcium hiány, ha azt írod,h deformálódott a páncélja. Ne tarts állatott, ha nem gondozod megfelelően!!

Tessék : [link]

2015. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

El volt deformálódva a páncélja... valami köré tekeredett esetleg, amikor még kicsi volt?


[link]


[link]

2015. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amikor észrevettük,még eléggé csak kicsi volt,elvittük mindjárt orvoshoz,hogy mi lehet a baj,aztmondta,hogy ez ellen nem tud mit tenni,adott be neki szurit azt ennyi.És egyébként meg semmi mű kajával nem etettük,és normális étrendjük volt pl.:tojássárgája,nyershús,saláta...
2015. ápr. 25. 00:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom a tekidet. Sajnos a felsoroltak közül egyik sem volt jó takarmány neki, lehetséges, hogy azért volt fellágyulva a páncélja. Kálciumra van szükséges, amit a természetben a nap fényéből, és a halak szálkájából, és vízicsigákból merít. Fogságban tartva UVB lámpával imitáljuk a napfényt, e nélkül sajnos tragédia lesz. Ha úgy döntesz belevágsz még egy teknős vásárlásába, előbb olvass utána a teknőstartók fórumán hogyan kell csinálni és aztán vállalkozz rá. Mindenkinek jobb lesz.
2015. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"pl.:tojássárgája,nyershús,saláta..."

Ez neki jó kaja?!

Pfff...

2015. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha idősebb volt akkor lehet hogy szív elégtelensége lehetett. (20-40év)
2015. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!