Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllő lehet? Találtam...

Milyen hüllő lehet? Találtam egy apró 4-5cm hosszú gyík vagy gőte bébit. A teste karamellszínű, téglalap, nem hengeres, a háta egyenes mint a pad két szélén sötétbarna csík húzódik nyaktól a farka végéig. Feje íves, rövid.

Figyelt kérdés
Nedves földben pihent, oda is engedtem vissza néhány fotó után. Rendrakás közben találtam a kertben. Neten nem találtam hasonlót. Inkább bőre volt, nem pikkelyek.

2015. máj. 25. 10:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Oké. Szerintem ez lesz az. Pettyes gőte [link] Csak még nem fejlődött ki teljesen. Persze írtad is,hogy bébi. Kifejletten majd így fog kinézni [link] Mit gondolsz,ez lesz az?
2015. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
igen ez már közelít, ügyes vagy,hogy kerülhet ide ilyen egyed? Szerintem is szalamandra mert a mozgása és az élettere is ezt igazolja.És nem menekült mint a gyíkok, még akkor sem miután a kezemben felmelegedett amíg bementem a gépért.Összegömbölyödött és aludt egy fél percet :)
2015. máj. 25. 12:27
 13/17 anonim ***** válasza:

Jahj,megelőztek. Csak most látom >< .

Még kisebb korában "szalamandrának" sorolható be ,mivel szárazföldön tartózkodik. Majd a későbbiekben vízbe merészkedik . A nedves talaj végtére is stimmel.

2015. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Szuper vagy , én hogy a csudába nem találtam meg? Nagyon szép és gyors munka:) Tuti ,hogy pettyes fiatal ,de hogy került ide? A tó tőlünk 10 perc sétára van, bár a patak csak kettő perc.Siklókat is folyamat viszem a vízhez mert a tóból a kertekbe a onnan az utcákra mennek és sok a kutya mindenhol.A minap egy rézsiklóbébit mentetem meg a feketerigótól , nem lett baja.
2015. máj. 25. 12:39
 15/17 anonim ***** válasza:
Hahha. Szegénykék jobban tennék,ha a vízben maradnának >: Mi itt lakunk az Alföldön. A legközelebbi víz az a Tisza-II . Kocsival szoktunk kilátogatni oda,de még így is irtóra messze esik innen,pedig annyi vízisikló van as kertünkben és az úton is. Itt a kutyáktól,macskáktól nem kell őt félteni a parányi teremtéseket. Annál inkább a kocsiktól és az emberektől .Pár velem korabeli gyerek csak puszta jókedvből fogott egy kifejlett siklót és szegényt fejénél fogva csapdosták neki az úttestnek. Én nem tehettem semmit. Hidegen hagyja őket az üvöltésem...Meg hát erősebbek is nálam. A lényeg.... Ezek a hüllők kétéletűek. A vízben és a szárazföldön is jól elvannak. Ezért volt ott a kis pettyes gőte. A nedves talaj számára pedig ideális . :33 De nagyon aranyos.
2015. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. zöld kéz megy :)
2015. máj. 25. 12:46
 17/17 anonim válasza:
Szerintem gekko lessz de nem biztos. Vidd el szakértőhöz pl állatorvos vagy valami kereskedés állatkerti gondozó.
2015. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!