Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek, hogy ne rettegjek...

Mit tegyek, hogy ne rettegjek ilyen nagyon a békáktól?

Figyelt kérdés
Kb. 7 éves lehettem amikor egy fiú hozzámvágott egy hatalmas varangyosbékát. Azóta ugy félek a békáktól mint még soha semmitől. Sötétedés után már szinte alig merek kilépni a házból, nehogy összefussak egyel. Sőt volt már olyan is, hogy sírógörcsöt kaptam mert egy ott ugrált előttem és nem tudtam sehogysem kikerül. Szóval tényleg nagyon írtózom tőlük.
2008. aug. 31. 17:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Igazából nemsok mindent tudsz tenni:( Magadban kell lekűzdened. Anyum kolléganője is ígyvan velük. Nagyon fél tőlük, ha a kertben tesz-vesz akkor állítólag a szomszédnak kell segítenie. De olyan sokat nemtalálkozhatsz velük, úgyhogy ritkán egyszer-egyszer kellemetlen, de utánna megint nyugi.. Én a pókoktól. És komolyan Ha bármilyen rovart meglátok, egyhamar nemmegyek oda többet. Volt, olyan hogy a szobámban a függönyről éjszaka a fejem mellé a párnára esett egy, könnyezve rohantam ki a kanapéra.
2008. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Gondolj arra, hogy lehet hogy királyfi :)

Ne haragudj, nem tudtam kihagyni...

Szerintem gondolj arra, hogy mit árthat neked egy béka, nem fog rád ugrani, rád támadni vagy ilyesmi. A béka jobban fél tőled, azt elhiheted.

Minden jót!

2008. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
az emberek sokkal veszélyesebbek,egy béka még sosem gyilkolt....gondolj erre.
2008. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi okod félni tőlük.Nem bántanak mégcsak nemis harapnak.Amikor még nagyon kicsi gyerek voltam mindig azt hittem hogy a békák elvarázsolt hercegek és össze-vissza puszilgattam őket.De ne nevessetek mert így volt de már később leszoktam a békapuszilásról.Most csak annyit szoktam csinálni ha beszökik egy béka a konyhába akkor felkapom és kiviszem az udvarra :)

Engem is ilyesztgettek a békákkal de soha nem féltem tőlük mert tudtam hogy nem bántanak.Én minden állatot kézbe veszek.Pár éve meg volt hogy egy sikló jött be a konyhába (nádas és erdő mellett lakunk onnan jönnek)

anyám szétsikította a fejét a sikló láttán.Azt is nekem kellett kézbevennem mert anyám 1 kilométerre elkerülte.Meg életemben először akkor fogtam egy kigyót szoval először egy kicsit majréztam de csak sikerült megfognom.

Szóval a békák nem bántanak nincs okod hogy féljél.Nem bántqnak.Csak egy kicsi kis állatka aki nem szőrös és a hangyákat pusztítja a házatok körül.

2008. aug. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy "drasztikus" megoldást tudok javasolni: fogj egyszer egyet a kezedbe, és rájössz, hogy nem is olyan undorító! Én is ugyanezt tettem a cserebogár esetében. Elég nehéz ezektől a fóbiáktól, félelmektől megszabadulni, de csak akkor sikerülhet, ha nem menekülsz előle, hanem szembe fordulsz vele. Mindig csak attól félünk, amit nem ismerünk. Ismerd meg a békákat, és rájössz, hogy teljesen ártatlan lények, és semmi okok,hogy undorodj tőlük.
2008. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok is azt mondják, hogy szembe kell nézni a félelmed tárgyával. Menj ki a kertbe, fogj meg egy békát. Hajrá. Majd utána gondolkozol, előtte nem kell. Nem fog megharapni, nyugi. Ha így kapásból nem megy, akkor írd be a google-ba, hogy varangyos béka, és nézegess képeket róluk. Meg olvass róluk. Utána menj, és nézd meg élőben, és utána próbálj hozzáérni. Először csak egy ujjal. Utána többel, végül fogd meg. El fog múlni a félelmed, de csak rajtad múlik. Amúgy én sem szeretem őket, és tegnap majdnem hülyét kaptam, amikor megláttam az 5 éves lányomat a kezében egy varanggyal rohangálni. :)
2008. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Én is azt tartom a legjobb ötletnek, hogy megfogjál egyet és mindjárt rá fogsz jönni, hogy valójában semmi rémisztő sincsen bennük, ijenkor ő fog a legjobban megijedni tőled, ezért alig tudod majd a kezedben tartani, mert mindenáron egérutat akar nyerni. Ha pl. a varangyos béka veszélyben érzi magát, akkor megfogásánál tapasztalhatod, hogy felfújja magát, hogy nagyobbnak látszódjék, ez az állatvilágban egy bevett védekezési technika. Streszhejzetben általában vizelni is szoktak, de ez nem mérgező. Én egyszerűen leöblítem és kész. A hazai békafajok közül egyébként is csak a zöld levelibéka idősebb egyedei termelnek méreganyagot, a fiatalok nem. Én gyermekkoromban fogtam többször is és semmi bajom nem lett tőlük sem, de azért azok megfogása után mindig alaposan kezet kell mosni.
2008. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Én is betegesen félek a békáktól, ha meglátok egyet, kővé meredek és nem merek megmozdulni. Teljesen átérzem a félelmedet, mert hiába írják, hogy nézz szembe vele, meghogy nem harap, ezt mi is tudjuk, de ez egy fóbia, amit szerintem egyedül nem tudsz megoldani, szakember kell hozzá. Nekem sem sikerült!
2008. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
Attól, hogy neked nem sikerült, még neki sikerülhet. Nem kellene ilyen rosszmájú megjegyzéseket beírni.
2008. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen rosszmájú megjegyzést???? Éppen hogy semmi rosszmájúság nem volt benne. Ha a kérdésre meg nem tudsz válaszolni, ne is írjál!!!! Éppenhogy a saját tapasztalatomat írtam le és azt, hogy az előttem leírtak,nekem nem jöttek be!
2008. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!