Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 80 literes akvariumban...

Egy 80 literes akvariumban hany db kinai tuzhasu gotet tarthatok?

Figyelt kérdés
Lehet mellejuk corydorast rakni?

2015. jún. 1. 21:23
 1/6 anonim válasza:
Én egyet tennék bele de kell hogy legyen kiülője mert csak a vízben nemszeret lenni, én egy kókuszdiót félbe hasítottam és hungarocellt ragasztottam bele és kisúlyoztam, hogy a fa része legyen felül napokat dekkolt ott, majd gondolt egyet és elszökött a kis retardált hiába imádtam valahol tuti megdöglött de azóta se lett meg a teteme
2015. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak 1-et? es milyet ha nem tuzhasut?
2015. jún. 1. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szűréstől függ, négynél többet én nem tennék bele.

Halmentes vízből jönnek, szóval se Corydorast, se mást nem kéne melléjük tenni, mert stresszelik egymást. Úgy istenigazából semmi más jószággal nem lehet összeereszteni őket, mert az stresszhez és balesetekhez vezet. ( [link]

Kiülő is totál felesleges, a felnőtt kínai tűzhasú gőték 99.9%-a teljesen vízi életmódot folytat (és higgy nekem, nem a tiéd lesz az a 0.1%). Ha túl sok időt tölt szárazon, akkor ott valami gond lesz.

Kevesen tudják viszont róluk, hogy imádják a sűrű növényes akváriumokat, tehát attól, hogy csak egy fajt tartasz, még lehet nagyon látványos az akváriumuk.

- Arra készülj fel, hogy kínai importról van szó, tehát általában rossz bőrben érkeznek: túl sok stressz, éhezés, végtagrothadás stb. Ha a stressz miatt átváltanak szárazföldi életmódra, akkor vissza kell őket szoktatni a vízbe - ez akár egy hónapig is eltarthat.


Más fajokat én boltban nem szoktam látni, de:

- a japán tűzhasúnak a kínai tűzhasúhoz nagyon hasonlóak az igényei, viszont ők nagyobbak

- bordás gőtének 80 liter túl kicsi

- a lapátfarkú területvédő, abból max. egyet tudnál tartani.


(Egyeskével ellentétben nekem 13 évig élt a gőtém.)

2015. jún. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi hasznos volt. Es izgalmas nezni egy gotes akvariumot?
2015. jún. 2. 07:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

80 liter vízbe bátran tehetsz négyet. Nem lesz kevés nekik!

Igen, elég érdekes. Bár más, mint a halast nézni, de én sokat szoktam nézni őket. Igazán lenyűgöző az ő kis életük.

2015. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 45 literben tartottam 4-et régen, de aztán meguntam fél év után és egy kisgyereknek meg az anyukájának eladtam. Egy befőttes üvegbe adtam át a gőtéket, egy kb 5x5 centis hungarocell darabkát tettem bele, és ott csücsültek rajta mind a négyen. Mind a négy gőte ráfért, annyire kicsik voltak.


A kínai tűzhasú nagyon picike. A japán nagyobb.

2015. jún. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!