Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy lehet egy vízi állatot...

Shofia kérdése:

Hogy lehet egy vízi állatot felvinni a repülőgépre?

Figyelt kérdés
Angliába szeretném elvinni az ékszerteknősömet, de nem tudom hogyan lehetne felvinni a repülőgépre. Engedély kell hozzá? Tán nem is lehet? Ha nem lehet, akkor hogyan vihetném ki angliába a teknősöm?

2015. jún. 11. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdeklődj a konzulátuson.


Amúgy egy teknős nem "vizi állat", kibír pár órát szárazon. Aszittem vmi halat akarsz vinni.

2015. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kutyákról és macskákról tudom, hogy különböző engedélyek, igazolások, oltások, chip kell hozzá, de hogy egyéb állatoknak kell e, azt nem tudom, de valószínű.

Én nem vinném. Szerencsétlennek iszonyú tortúra lenne az út. Ha nem pesti vagy, akkor Pestig-repülőtérig az út, aztán 2-3 óra a levegőben, majd megint az érkezési pontig autókázás. Ez általában fél-egy napot vesz igénybe. Lehet olyan trauma éri, hogy aztán elpatkol szerencsétlen, te meg kifizettél mindenféle papírost. Olcsóbb kint venni egy újat. Amúgy is, ha kiérsz, van ott helye az állatnak, elő lesz készítve neki? Vagy ideiglenesen megint egy nem éppen alkalmas helyen kell tartózkodnia pár napig, amíg el nem mész egy petshop-ba beszerezni a cuccot.

Szerintem állatkínzás lenne. Inkább ajándékozd el szegényt.

Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Van egy szakállas agámánk. Mi épp fordítva mennénk. Angliában lakunk és 3 hétre hazamegyünk. Nem bíznám senkire, mert az akváriumot akkor át kéne cipelni valahova, azonkívűl mindenki pont ugyanakkor megy haza és egyébként is pénzbe kerül égetni neki a lámpát. Napi kétszer kéne legalább benézni rá, mert reggel fel kell neki kapcsolni a villanyt, este meg lekapcsolni, etetni, kitakarítani az aksit. Úgy döntöttünk, inkább elajándékozzuk vagy eladjuk. Állatkereskedések nem fogadják be 3 hétre. Hazavinni nem tudjuk.

2015. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, elő van készítve neki ott a hely. Semmiképp sem ajándékoznám el, mert már 14 éve velem van, és nagyon imádom, és ilyen teknősről még nem hallottam, mint ami a miénk, de a család is imádja. Amíg meg nem hal szegény, addig velem lesz. És valami más megoldás, ha a repülő túl frusztráló neki? Van valami ötlet?
2015. jún. 12. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg akár kisebb méretū kutya is szállítható repülõn, mint kézipoggyász, csak ez a légitársaságtól függ, meg kell kérdezni elõre. Ha nem, akkor másik légitársaság. Készíts neki össze egy kényelmes kis hordozót és ha meg van sikerül lebeszélni, viheted magaddal a gépre, tudsz rá figyelni, ne zötykölõdjön, így jobb lesz neki, mintha a csomagtéren utazna, azt semmiképp nem ajánlom.


Egyébként rengeteg hüllõt, teknõst adnak fel postán az õket áruló cégek, ahol csomagként utaznak. Félre ne értsétek, ennek teljesen ellene vagyok és én magam sosem tennék ilyet, de azt is túlélik szegények. Ha meg tudod oldalni, hogy veled utazhasson egy kis hordozóbana repülõn akkor nem hiszem, hogy baj lesz.

Én se hagynám itthon semelyik állatomat sem. : )

2015. jún. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Élő állatot csak a British Airways szállít, eléggé horror áron. Az oldalukon nézz körül. Nekem 3 évvel ezelőtt egy 3 kg-s kutyát akartak 200 fontért kihozni. Jobban járnál autóval vagy busszal.
2015. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudnád kivinni, vidd megőrzésre vkihez ;)
2015. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!