Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért lélegzik sípolva a...

Miért lélegzik sípolva a görögteknősöm? Lehet, hogy tüdőgyulladása van?

Figyelt kérdés

Már néhány éve előforduló probléma, mindig téli álomból ébredve jelentkezik a legerőteljesebben, majd a nyár folyamán fokozatason csökken, de mostanában különösen erőteljes. Szerintem nincsen megfázva, mert akkor nedves lenne az orra, de ilyen nála még soha sem fordult elő. Ráadásul megfigyeltem, hogy mostanában kevesebbet mozog. Nyáron nap közben a kerti kifutójában szokott lenni, amikor jó idő van, régebben mindig nagyon mozgékony volt, sokat gyalogolt, mostanában mindig a búvóhelyén van, csak akkor jön elő, ha odamegyünk hozzá.

A másik, ami mostanában jelentkezett nála az az, hogy harap. Nem tudom, hogy miért, de folyton meg akarja harapni az ujjamat. Régebben lehetett kézből etetni, de mostanában már nem lehet, mert hiába kínálom neki kézből a zöld levelet (amit régebben nagyon szeretett - gyermekláncfűlevelet) inkább az én kezemet akarja harapdálni, a zöld növényről tudomást sem vesz, amíg a közelében vagyok. Amikor ételt adok neki a tálkájába, akkor is mindig arrébb megyek, hogy ne lásson, mert különben folyton jön oda az emberhez, követi, ahelyett hogy enne. Szerintetek mitől lehet ez?

Lehet, hogy tüdőgyulladása van? Szeretném majd elvinni hüllőorvoshoz, de félek, hogy esetleg injekciót kapna és sok ismerősöm mesélte, hogy amiatt pusztult el teknőse. Egy oldalon olvastam, hogy ha tüdőgyulladása van, érdemes kamillateába fürdetni. Az jó lehet neki?



2015. jún. 15. 23:05
 1/1 anonim ***** válasza:
2015. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!