Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Venni akarok egy leopárd...

Venni akarok egy leopárd gekkót? Megakarom tudni hogy saját tapasztalat alapján mit igényel? Tartása etetése igénye stb. Amit érdemes tudni. A válaszokat kösznöm

Figyelt kérdés

2015. jún. 20. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem lassan 5 éve boldogítják az életemet :) Alapvető igényei: egy 30*40 alapterületű terrárium speciális sivatagi homokkal mélyen borítva. Egy melegítőlpa, lehetőleg UVA/B a vitamintermelődés miatt. Éjjel 20-24 fok körül, nappal 30-32 fok legyen a lámpa alatt, de legyen olyan folt ahol nappal is jóval hűvösebb van, nehogy túlhevüljön. Amíg pici, addig heti 3-4-szer etetés apró tücsökkel, utána ezt ritkítani lehet 1 éves korára heti 1-re. Főleg tücsköt, csokicsótányt, olasz sáskát kapjon. Néha mehet lisztkukac. A táplálékot mindig szórd meg Ca-porral az egészséges csontrendszer miatt. Lehet egyedül is tartani, ekkor elég nemk ekkora terület. Ha 2-őt vagy 3-at tartasz akkor a 60*40-es alapterület kell. Mindig legyen annyi bújó, ahány gekkó bár jó eséllyel együtt fognak aludni. Hím mellé mindig csak 2 éves vagy annál idősebb nőstémyt szabad tenni, illetve 1 hím-2 nőstény párosítás a legideálisabb, vagy a nőstények együttartása. Ja és vizük mindig legyen!
2015. jún. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 éves koráig hetente 4-szer etesd kisebb tücskökkel, néha kaphat lárvát is, 1 éves kora után etetheted hetente 2-3-ször lisztkukaccal, viaszmolylárvával (ritkábban), rózsabogárlárvával, molylepkével, és legfőképp tücsökkel. 1 éves kora után adhatsz neki szopós egeret, de csak ritkán. Elég hetente néhányszor az itatótálkáját teletölteni vízzel. Hetente egyszer porozd be vitaminporral 1-2 rovart és úgy add oda neki. Kell neki egy búvóhely ami lehet egy szikla vagy faágakból csinált kis kuckó, én agyagból csináltam neki. Kell neki 1-2 nagyobb szikla vagy pár nagyobb faág amire felmászhat. Etetőtál nem kell neki etetheted kézből, vagy csipeszből, vagy egyszerűen be is szórhatod, én csipeszből szoktam. Tegyél be neki 1-2 műnövényt vagy valami pozsgásat. 6-8 hetente vedlik. Nappal nem csökkenhet 25 C alá, tegyél be neki talajfűtőt vagy melegítősziklát, vagy lámpát amiben melegítőizzó van. Én betettem egy hőmérőt a terrárium közelébe.
2015. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kisebb tálkát nyugodtan tehetsz be lárváknak
2015. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, azért a 30x40 cm-es alapterületű nagyon kicsi neki...

Egy- két példány esetén 60x30x30 kell... ennél többnek értelem szerűen nagyobb.

Nálam két terkó van, ekkora mérettel, és egy egy leo lakik bennük, ebben jól érzik magukat.

2015. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xxp válasza:
Menny fel a reptilia.hu -ra.
2015. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!