Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskykról mit érdemes tudni?...

Huskykról mit érdemes tudni? Saját tapasztalatai kinek vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kislány huskyt majd, elég sokat néztem utána, de mégis más mintha tapasztalt gazdik mondják el a saját tapasztalataikat. Akinek van élménybeszámolója szívesen hallgatom. :)

Az viszont nagyon érdekelne hogy kb. meddig élnek mert különböző adatokat hallani.

Köszönöm mindenkinek a választ, mennek a zöld kezek :)



2012. okt. 31. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem volt husky-m (kan) :) Jámbor, barátságos, érdeklődő, bohókás, aktív és játékos kutya volt, szinte fáradhatatlan. Mivel szánhúzó kutya séta közben iszonyatos erővel tudott húzni. Sétánál csak is pórázon vihettük, mert ha elengedtük hívószóra nem jött vissza. Nagyon makacs volt, ezért sokszor nem engedelmeskedett, csak akkor, ha valami haszna származott belőle (pl. jutalomfalat). Idegenekkel szemben is rendkívül barátságosan viselkedett, bárkit beengedett volna az udvarba. Ennek ellenére az emberek nagy része tartott tőle :) Kiskorában sokszor próbált kiszökni, valamikor sikerült is neki. Ám nekünk később szerencsére nem voltak a szökéssel gondjaink, mert kölyökkorában beakadt a lába a kerítésbe, és többet nem is merte megpróbálni. A kerítésünk pedig nagyon alacsony, bármikor kimászhatott volna.:) Kiskora óta volt macska a közelében, de az mindig elszaladt előle, ezért nem barátkoztak össze, hanem felkeltette benne a vadászösztönt. Kb. 5 macskát ölt meg élete során, a madarakat meg már nem is számoltam. Nagyon csendes kutya volt, csak ritkán kezdett vonyításba (pl. ha valaki elment otthonról). Ugatni nem igazán tudott, inkább csak próbált csinálni valami ahhoz hasonlót. Én még kisgyerek voltam, mikor hozzánk került, nagyon jókat játszottunk. A kutyaházát sosem vette használatba, inkább kint ázott az esőben. Nagyon szeretett lyukakat ásni, és abban aludni. Ennyi jutott róla most eszembe. :) 12 évesen halt meg.
2012. okt. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na most kicsit elbizonytalanodtam .:D

Köszönöm ment a zöld kéz, elég részletesen leírtad :)

2012. okt. 31. 23:56
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Szia.Akkor kezdjük is el.3 huskym van,2 kan(apa,fia) és egy szuka.Az apa kutya úgy szegődött hozzánk,már 4 éve.Szomszédság megpróbálta befogni,de az a pompás jószág a 2-es kerítést átrepülte,ha lehet így fogalmazni,majd vissza a mi kapunkhoz.Beengedtük adtunk neki ételt és vizet.Ő bizalmat szavazott,bár sebek borították a fiatal kan testét egy éves lehetett de látszott ,hogy az élet már megviselte.Kerestük igazi gazdáit interneten,újságba,ismerősök segítségével,menhely,állatotthon,de semmi.Nem kaptunk hírt,viszont több állatorvos is megállapította,hogy fajtiszta kutyussal van dolgunk.Így nálunk maradt,de a farkához a mai napig nem nyúlhatunk és van egy sebhely a lábán,mi minden nyáron előjön nem lehet vele mit tenni,120 cm a kerítés nálunk,kitudna ásni de nem teszi.Nem ugrik ki,nem áss gödröt,semmi.Idegenekkel bizalmatlan és csak a mi macskánkkal jön ki.Igazán makacs teremtés.DE igazi családtag.Ezzel csak azt akarom leírni,hogy a nevelésen,a foglalkozáson és a törődésen múlik milyen kutyád lesz.

A kettő kicsi(kan,szuka)mi nevelésünk,igaz fiatalok,energikusak,de ha igazi társra,családtagra van szükség tökéletes a husky.Tehát kicsinek vigyázni kell velük,mert ha unatkoznak:cipők,papír és egyéb dolgokat könnyen megtalálnak elfoglaltság céljából és szétszednek vagy megrágnak.Nekem egy földrajz füzet ment kárba és egy pár igazán kényelmes papucs,meg pár plüss(de ez minden kutyakölyökre jellemző). Könnyen szobatisztává válnak,csak dicsérni és szidni kell.Könnyen tanulnak,szeretgetés,jutalom falat,plusz játék,és kedves szavak hatására.A mieink jól kijönnek macskákkal,de baromfival már nem igazán,tehát szárt hely az ajánlott.A házukba bemennek,de leginkább ott szeretnek lenni ahol mi vagyunk.Sétánál,mi minden kiskutyára kire felfigyelnek azt mondjuk kicsi és tovább mennek.Nem lehet tudni,hogy hogy van tartva máshol a kutya,így nem igazán szeretjük,ha összenyalják egymást,meg nekünk nem igazán kutya barát huskyink vannak.Húzásnál azt tudom ajánlani,hogy legyen egy rész ahol kedvére rohanhat,ha pórázon húz,fogd szorosan magad mellé és szólj rá,hogy nem.Csak arra kell ügyelni,hogy minid ugyanazt a parancsot használd.Így megtanulja a parancsot és azt másnál is alkalmazod,melletted fog járni és nem húz(annyira). A kutyaházba bemennek,bár a nyári melegbe inkább ásnak egy gödröt mi pedig naponta többször fellocsolunk és friss vizet adunk,ha alkalom van rá kiengedjük őket,de csak egyesével,mert fő a biztonság.És laborba vagy kaskádba engedünk vizet és szépen apránként szoktassuk őket a fürdésre,hogy ne utálják meg.Vonyítani is keveset vonyítanak,sőt s 2 kicsi ugatásszerű vonyítást is hallat ha szükséges.Csak akkor jeleznek,ha elmegyünk,valaki jön vagy mi jövünk haza,illetve ha éhesek vagy koszos a helyük esetleg nincs vizük,de van amikor idegen állatra is felfigyelnek(nyúl,macska stb..). Ahogy említettem az idősebbik nem jön ki idegenekkel a 2 kicsi pedig csak a jó szándékú,egyenes embereket kedveli.Az udvarba könnyen belehet jönni tőlük,csak kifelé menni már nem olyan egyszerű.Akit nem kedvelnek,vagy kilökdösődik vagy "ugatják",de az is előfordult,hogy a nagy apa kutya lepisilt valakit.De azzal tisztába kell lenni,hogy minden kutya más és más.Valamint ne kimondottan te válasz kutyát,hanem ő téged legyen amolyan első látásra szerelem,így garantált hogy tökéletes társ lesz.Gyerek barát jószágok.

Remélem tudtam segíteni.Ennyi lenne,ha kérdésed van nyugodtan írj.

2012. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából csak 16 vagyok, és nem vagyok emberközpontú, falunk élünk, van erdő, Duna part és nagy terület ahol el lehet engedni játszani, kifejezett fajta nincs csak szeretem a farkasokat és a csehszlovák farkaskutya után ők azok akik megfogtak nagyon, köszönöm ment a zöld. Hát különösebb kérdésem nincs. Csak mivel falu sok "kedves" ember kinyitja kaput, ugye kutya kijön nekiugrik más kutyának na ezt szeretném elkerülni valahogy. :)
2012. nov. 1. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Első vagyok. A szibériai husky nagy mozgást igénylő fajta. Futtatni kell leginkább, hogy jól érezze magát. Elengedni nem elkerített területen nem ajánlatos, mert elfut és nem tudod visszahívni. Jó erőben is kell lenned ha sétáltatod, mert nagy erővel rántja a pórázt. A huskyk többnyire szökősek, ezért ajánlatos magas kerítést építeni, amit alul sem tud kiásni. Tudom hogy a farkasok és a huskyk is nagyon szépek, de ne külső alapján válassz fajtát, hanem inkább általános jellemzőjük alapján. Egy fajtatiszta szibériai husky 100.000 Ft környékén van. Lenne rá amúgy pénzed?
2012. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem egy fajtiszta,hanem fajtatiszta vagyis törzskönyves,hogy pontosítsunk kedves első,de ha nem ragaszkodsz a törzskönyvhöz nem annyi.Viszont abban igazad van,hogy ne külsőség alapján ítéljen kutyát.Legyen a kutya aki választ.
2012. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én huskym sem volt törzskönyves, de nem is fizettünk érte, mert örökbe fogadtuk, és beteg is volt. Kiadások így is voltak még kölyökkorában az orvosnál. Annyi szaporító van hazánkban, és az internetes hirdetésekben olyan sok elhanyagolt huskyt láttam, amit vegyítenek akár malamutokkal is, mert sokan azt sem tudják mi a különbség közöttük (vagy nem is érdeklik őket, mert a haszon az első) hogy én is inkább a tenyésztőkre teszem le a voksom. Egy husky jellegű kutyáért nem kellene pénzt kérniük az embereknek, és az agyon szaporítással csak rontják a "fajta" minőségét. Bár nem véletlenül nem egyenlő a tenyésztő a szaporítóval. Egyébként ingyen a husky fajtamentőktől is betudsz szerezni kutyát, amivel akár meg is menthetsz egy állatot.
2012. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah igen és abban igazad van kedves 6-os, hogy olcsóbban is beszerezhető hobbi kutyának egy sz. husky tenyésztőtől is, ha csak a törzskönyv fénymásolatát kapod mellé, de akkor általában a kutya ivartalanítását kérik, szerződésbe foglalva. De ezért írtam hogy 100.000 környékén, mert az kb. olyan kettő közötti összeg.:) Meg hát felszereléseket is kell vásárolni, szerintem annyit rá kellene szánni. Sajnos nem olcsó dolog a kutyatartás. De persze van olyan dolog is amire csak az elején kell költenünk.:)
2012. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát vagy kis husky keverékben gondolkoztam. Köszönöm mentek a zöld kezek :)
2012. nov. 1. 15:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, remélem sikerül megtalálnod a hozzád illő fajtát. Aki meg lepontozott (nem is tudom ki lehetett :o) biztos jobban ért hozzá ... x))
2012. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!