Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős kaja házilag? Vagy mit...

Teknős kaja házilag? Vagy mit tudok még nekik adni?

Figyelt kérdés

Barátnőmtől 'átvettem' 2 teknőst. (Megunta őket)

Én úgyis gondolkoztam már a teknős tartáson,hát most itt van.Adott hozzá 2 kisdobozos kaját (marhaszív és szárított rák) de a mennyiséget látva max 2 etetésre elég,és 500 forintot 1 etetésre én kicsit sokallok. (Nálunk ennyiért találtam ilyesmi kaját)

Meg ahogy utána néztem nem is egészséges ha mindig azt eszik.

Milyen kaját tudnék itthon csinálni nekik?

Vagy milyen fogyasztott halat tudok nekik venni?(oké hogy nem félkész halrudat,de valami "márka" mégis segítene hogy melyik lenne jó)


2015. júl. 18. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora teknősök? Amúgy pici kockákra vágva meg eszik a parizert is :) Nekünk volt 1 amit régen találtunk. Kicsit repedt volt a páncélja mert lehet rá ment valami autó vagy valami, és el volt velünk, csak télen el tűnt :(

De mi pl parizert adtunk neki, azt szívesen ette :)

Meg pl répa meg ilyeneket is meg eszik.

2015. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak halat adj..

Szalámit meg a többit meg dobd ki!

Száritott cuccokat nagyon ritkán.

Halat adj nekik. imádják. Benne van minden vitamin.

2015. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az egyik még nem túl nagy kb 6 cm lehet,a másik már nagyobb,kb 3 éves.:)

Köszi a segítséget!

2015. júl. 18. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen "házi kaja" nem jó, mert olyan zsiradékokat tartalmaz, amelyet nem tud feldolgozni. A természetben kis halakat, vízicsigákat, rovarokat, gilisztákat esznek. Állatkereskedésben kapható fagyasztott apró édesvízi hal, általában razbóra. Az tökéletes lesz. Ha a kicsi mást is nem is eszik, akkor sem lesz baja. De azért jobb változatosság tenni. Lehet növényi eleséget is adni, pitypang, útifű, jól átmosott saláta levél, ritkán gyümölcs, de ne citrusféle. A száritott eleségek, szívmix, és más eleségnek semmi tápanyagtartalma nincs, kuka! A félkész halrúd sem jó, mert a kis hal egészben kell neki. A feje, belsőségek, szálkák... mindenben van valami szükséges. De az egész takarmányozás, csak napfénnyel vagy UV lámpával ér valamit, különben nem épül be a kálcium, és páncélbetegsége lehet.

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2015. júl. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két teknőst nem lesz könnyű tartanod. Amennyiben ékszer tekik készülj arra, hogy hatalmas akváriumot igényelnek, nagyon gyorsan koszolják a vizet, körülményes lesz az etetésük és agresszívek is lehetnek egymással szemben. Ha még kezdő vagy, akkor az egyiknek keresnék a helyedben egy szép kerti tavat valahol.
2015. júl. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagy akváriumuk van,csináltattunk nekik.Van valamennyi tapasztalatom mert sokat vigyáztam rájuk,másik akváriumban etetem őket.Reggel sikerült beszereznem a kisállatboltban halat,azt eszik rendesen.

Köszi mindenkinek!:)

2015. júl. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!