Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sürgős! Bejött a kertünkbe...

Sürgős! Bejött a kertünkbe egy teknős! Milyen fajta, mit eszik, hova lenne érdemes vinni? Képek + bővebben lentebb!

Figyelt kérdés

Ma vettünk észre egy teknőst a kertünkben. Nem zavar, persze, nyugodtan maradhatna itt akár, de nyilván mászkálni fog és a házunktól nem messze egy nagyon forgalmas főút van (!) - gondolom, jó lenne, ha arra nem menne, de a kapunk alatt könnyen ki tud menni.


Vajon miért jött a kertünkbe, esetleg a lehulló gyümölcsök miatt? (Faeper, ringlószilva, málna.) Nem tudom, hogy eszik egyáltalán ilyesmit?! Megírnátok?


Nem messze tőlünk van egy nagy üres telek, ahol van egy tavacska, nádassal, fák, bozót. Onnan jöhetett? Vigyük oda szerintetek?


A kertünkben nincs külön víz, tegyünk neki?


Képek:

[link]



2015. jún. 27. 15:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Esetleg csigákat eszik?
2015. jún. 27. 16:01
 2/17 Hinata-chan ***** válasza:
0%
Mocsári teknős, valószínűleg a szomszéd telken levő kis tavacskából jött, nyugodtan engedjétek vissza, a kertetekre rá fog járni, ha sok rovart-lehullott gyümölcsöt talál ott, de nem kell megijedni tőle, vagy bezárni, csak hagyjátok élni
2015. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, persze, nem akarjuk bezárni!


Nem gond, hogy itt van a kertben, csak az lehet baj, hogy épp a mi telkünk és az említett "tavas telek" között van az a főút! Tehát az átkeléssel lehetnek problémái. :S

2015. jún. 27. 16:08
 4/17 anonim válasza:
0%
Valószínű, hogy a gyümölcsök miatt tévedt oda. Én a helyedben a környéken plakátokat helyeznék el a teknősről, hátha a gazdája jelentkezik. Szerintem a teknős jól ellenne egy nagyobb tál vízben.
2015. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
16:17-es: Akkor szerinted nem mocsári teknős, hanem ékszer?
2015. jún. 27. 16:23
 6/17 anonim válasza:
79%
Jó lesz az sárgafülű ékszerteknősnek is, a mocsári teljesen máshogy néz ki.
2015. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

De a mocsári teknős az nagyon nem így néz ki. A mocsári teknős sötét alapon sárga pöttyök borítják az egész testét és a páncélját. Ennek meg csíkjai vannak és az sem mindenütt.


Volt már átutazóban nálunk mocsári teknős, ez biztos nem az. Én inkább sárgafülű ékszerteknősnek mondanám.

2015. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És az ékszerteknős elél szabadon?
2015. jún. 27. 16:31
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez biztosan nem mocsári teknős,hanem egy ékszerteknős. Valószínűleg valakinek, a háziállata volt és szabadon engedte. Megél szabadon, de mivel idegenhonos faj, veszélyezteti az őshonos mocsári teknősöket.Vagyis a legjobb az lenne, ha befogadnád, vagy keresnél neki egy másik gazdát.

2015. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki írt és köszi, hogy próbáltok segíteni!!!


Most elkószált valahova a teknős, de ha még előjön vagy megtaláljuk, akkor sem tudom, hogy mi legyen vele.

2015. jún. 27. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!