Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha a görög teknősnek D3...

Ha a görög teknősnek D3 vitamint adok az ételére szórva, akkor is kell UV-lámpa?

Figyelt kérdés

Mert ha az elég, akkor uv-lámpát nem vennék, de ha nem, akkor persze nincs mese:)


egyébként a d vitaminon kívül biztosít valamit az UV-lámpa?



2015. aug. 18. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogyne kéne, az uv-től tud beépülni a vitamin.

Ezen kívül a jó közérzetet biztosítja. Ne spórolj a felszerelésen. Ezt az ember vagy jól csinálja, vagy sehogy.

Nem véletlenül nem őshonos ezen a szélességi körön a görög teknős. Több száz millió évnyi evolúciót nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Nem lehet önkényesen eldönteni, mire van szüksége.

Meg kell ismerni a természetes élőhelyét, és azt kell megteremteni.

2015. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi. És ne haragudj már, amiért valamit nem értettem, így nem tudtam, hogy mit vegyek, ne vegyek..


mellesleg a teknőst főként a kertben tartanám, amíg elég meleg van (tavasz-nyár-kora ősz) és ezért érdekel, hogy így is fontos-e az állandó uv-fény. mert elvileg ugye sokkal kevesebb napot lát a teknős télen és ősszel, nem igaz?

2015. aug. 24. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:

De a természetben télen meg ősszel hibernálja magát.

Beássák magukat a földbe.

Ez nem olyan, mint ha te a szobában tartanád uv nélkül, mert ott aktív életet élnek, és így szükséges számukra az uv, hiszen működik az anyagcseréjük.

Hibernálva viszont leáll az anyagcseréjük (vagy nagyon lelassul) így nem csak uv-ra, de kajára, vízre, semmire nincs szükségük, mert fél méter mélyen a föld alatt vannak.


De te is hozzászoktathatod a hibernáláshoz.

2 út van . Vagy hozzászoktatod, és akkor mindig kell, tavasszal meg ki kell őket "olvasztani" , vagy nem , de akkor soha nem fogják igényelni.


Ha hibernálod, akkor 1 évben csak fél évig lesz teknősöd, fél évig látni se fogod. És nem is veszélytelen a hibernálás, van, hogy nem élik túl.

Viszont ha hozzászoknak, akkor valamivel tovább élnek, és tavasszal szaporodni is képesek.


Hibernálás nélkül biztosabban életben lehet őket tartani, de valamivel rövidebb ideig élnek, és mivel nincs számukra egy nagy pihenő utáni újult erő, (hiszen egész évben aktívak) így szaporodni se fognak.


Ettől eltekintve, csak oda tudok visszakanyarodni, amit már leírtam.

Nem véletlenül nem őshonosok itt, meg kell ismerni az élőhelyük klímáját, és azt kell nekik biztosítani.

Akár kertben tartod, akár szobában, Magyarország szélességi körén nem úgy süt a nap, a természetben sincs annyi uv, mint pl Görögországban.

És a nyár se olyan hosszú, tehát még ha a hibernálás mellett döntesz is, a magyar nyár túl rövid a feltöltődésre, kell a terrárium, és kell az uv.


Bővebb infókat, javaslom, fórumokon szerezz be, ott több hozzáértő van, nagyobb rutinnal. Én pl sose hibernáltam, nem is értek hozzá.


[link]

2015. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!