Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi baja lehet? Alszik vagy beteg?

Mi baja lehet? Alszik vagy beteg?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy görög teknőst ismerősnek. Holnap akartam volna oda adni. Ám most értem haza, kitettem akváriumba és "kiterült". Elengedte magát. Most néztem rá, 1 hártya volt a szemén,mikor felemeltem mintha kinyitotta volna. Felment az a hártya. Alszik most vagy beteg?

2015. aug. 25. 21:51
 1/6 antokivi ***** válasza:

Ezeket a netről szedtem le de nézd meg a cimüket és olvasd el figyelmesen hátha beválanak a gyogyítási módszerek. Sok sikert!! :)



Bénulások:



Tünetek: az állat nem tudja végtagjait használni, azok bénán lógnak, vagy görcsökben állnak. Ha az érintett állatot megérintjük, nem védekezik, semilyen reakciót sem mutat. Az állat mozgásában korlátozott vagy teljesen béna.

Kiváltó okok: különbözőek lehetnek. Bénulást okozhatnak az izületek kopásai idősebb állatokon, de ugyanilyen tünetekkel járhatnak hiánybetegségek vagy az idegrendszert ért betegségek, ill. egyes mérgezések.

Kezelés: a vízszintet vegyük alacsonyra (védelmül a megfulladás ellen), adjunk nagyobb adag vitamint, ultraibolyasugárzást, emeljük a vízhőmérsékletet és feltétlenül vegyük igénybe az állatorvos segítségét.


Mérgezés:


Tünetek: az állat kihányja az ételt, görcsök és "támolygó" mozgás hasmenés.

Kiváltó okok: mérgezést okozhat a megromlott táplálék, vagy ha növényvédő szerek kerültek a szervezetbe, amalyeket pl. az állat közelében permeteztek. Ezenkívül az eleség növényi összetevői is tartalmazhatnak mérgező anyagokat.

Kezelés: teljes vízcsere. Keressük fel az állatorvost! (mozgászavarok esetén a vízszintet állítsuk alacsonyra!)

2015. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. nagy kár hogy vízi teknőshöz szedtél le infót.

kérdező,honnan vetted? ha kereskedésből akkor valószínűleg beteg. ha tenyésztőtől akkor van esély,hogy csak az utazás viselte meg.

2015. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
am a probléma ottt van hogy másnak nem veszünk állatot max felszerelést hozzá.lehet betegen vetted ami nem jó:/
2015. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugye az "akváriumba" szót csak elírtad,nem raktad vízbe?
2015. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az akvárium is funkcionálhat terráriumként,hogyha nem rakunk bele vizet.:)
2015. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt értem,csak azért zárjuk ki a lehetőségét,hogy vízbe fulladt:)
2015. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!