Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért "terrorizálja" az egyik...

Miért "terrorizálja" az egyik teknős a másikat? Egyfolytában kergeti, és harapná meg.

Figyelt kérdés

Az egyiket kaptuk, a másikat vettük, de még mindkettő elég kicsi volt, szóval együtt nőttek fel. A nemüket nem tudjuk, de egyszer találtunk egy törött tojásnak tűnő valamit az akváriumban.

Az egyik mindig a másik elé mászik etetéskor, vagy nyitott szájjal kergeti és ha utoléri, belekap.

Lehet az az oka, hogy kevés a helyük? Már kinőtték az akváriumot, de sajnos nem tudunk újat venni, szóval keresünk valakit, aki befogadná őket, de tudni szeretném, hogy érdemes-e együtt odaadni őket.



2015. szept. 19. 19:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy mindkét teknős legalább 10 éves.
2015. szept. 19. 19:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kéne nekik elég élettér, különben folyton stresszesek lesznek másfelől meg szegények nem követtek el semmi rosszat, hogy egy pici börtönbe zárva éljenek. Nekem régebben az etetésnél voltak problémák. Az egyik nagyon agresszív volt, ahogy közelébe ment a másik teknős úgy megharapta alig bírtam leszedni róla, a másik meg idegbetegen habzsolt utána meg kaparta az ebédlőjük oldalát. Gondoltam, hogy helyhiány miatt volt, így vettem nekik egy jó nagy tálat, ebben most minden nyugis, senki nem idegbeteg, szóval tapasztalatból tudom, hogy eléggé tudja őket stresszelni a kevés hely. Ha együtt nőttek fel és addig nem volt ilyen gond, akkor szerintem ezután sem lenne, ha megfelelő életkörülmények biztosítva lennének.
2015. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszadó írta: a kicsi élettér miatt van. Valahogy külön kell választanod őket, mert sajnos végzetes sérülést okozhatnak egymásnak. A Jófogáson kereshetnél olcsó használt akváriumot, vagy valamelyik Facebook fiókban...sok sikert!
2015. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

facebookon az akvaristák csoportban vettem nagyon jó áron a teknosomnek akvariumot.

én vidéki vagyok, itt is volt ajánlat, a fovarosban még több lehet.

szerintem vegyél egy nagyobbat. ha van elég hely, két kimaszo +kulon eteted őket, akkor nem kéne, hogy baj legyen.

kb 50ft/liter aron lehet venni használtan

2015. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyetértek a többi válaszadóval: nagyobb élettér, jól strukturált, ingergazdag berendezés szükséges. Erről bővebben itt olvashatsz:
2015. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!