Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostohalányom egyfolytában...

A mostohalányom egyfolytában terrorizálja a saját közös gyermekünket. Hogy tudnék ennek az egészségtelen állapotnak véget vetni?

Figyelt kérdés
Három évvel idősebb nála, és a fizikai bántalmazáson kívül már minden előfordult. Az anyjuk nem foglal állást, mert hát mindkettő a gyereke.Egy elkeseredett 30-as apa várja a válaszokat.
2011. júl. 28. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Az anya kivételezzen a terroristával, mert bizonyára féltékeny a kisebbre, te pedig a kisebbel, így helyre kerül az egyensúly. De ezt komolyan mondom, nem viccből. Eddig az anyja csak az övé volt most meg osztoznia kell, ráadásul neki ugye apja sincs, v nem vele, így féltékeny.
2011. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Három év van köztük, és mennyi idősek?
2011. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg féltékeny, hiszen logikusan belegondolva - az ő fejével - sokkal jobban szerethető az, akinek mindketten az igazi szülei vagytok. Tudom, eh hülyeségnek tűnik, de ő érezhet így, még akkor is, ha Ti nem ezt közvetítitek felé.

Jó lenne, ha lennének olyan közös programok, amiket a mostohalányod az anyukájával csinál, csak kettesben. Ezek sokat lendítenek a gyerek-szülő, és a gyerek-gyerek kapcsolaton is. Persze, emellett legyenek négyesben szervezett programok, közös kalandok is. Jó lenne valami olyat kitalálni, ahol a két gyerek egymásra "kényszerül". Pl. vidámpark (ahol a szülők ezt-azt "nem mernek" kipróbálni, de nekik meg van engedve együtt), közös kirándulás. Fő, hogy kimozduljatok, ne a megszokott környezetben, mert az előhívja a megszokott viselkedést is.

Persze, le lehet ülni vele megbeszélni, hogy miért ilyen. Lehet, hogy szimplán kamaszodik (életkorukról nem írtál), lehet, hogy haragszik/ féltékeny a tesójára, lehet, hogy ez már egy bejáratott, megszokott viselkedésforma, amin nem tud egyik napról a másikra változtatni.

2011. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Három és hat évesek, lányok természetesen.
2011. júl. 28. 23:20
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm rendkívül értelmes válaszodat.
2011. júl. 28. 23:21
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem még azt is lehetne, h te próbálj közelebb kerülni a nagyhoz, h legyenek olyan programok, amiket csak kettesben csináltok. Tanítsd meg bicózni, v kajakozni, v ilyen apa-lánya dolgokra. Lehet h az bántja h a kicsinek két szülője van. Tudom h a saját lányodat jobban szereted, de azért még lehetsz nagyon jó fej a nagyobbal is.
2011. júl. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Hát??? Nehéz ügy. Néha meg kellene oldani, hogy a közös anyuka csak a nagyobbal foglalkozzon. Az ilyen féltestvér, félgyerek ügyekben az a legnehezebb, hogy az idősebb sehol, soha nem "főgyerek". Úgy értve, hogy az apja nincs vele, az anyja figyelme megoszlik közte, meg a kicsi között. Te, a párod, és a kisbaba, egységet alkottok, amiből ő megint "kilóg". Az apjával nem tudom mennyit, és hogyan találkozik? De ha neki is van új kapcsolata, esetleg "új" gyereke, ott megint háttérbe szorul. Oldjátok meg valahogy, hogy a két "lánynak", anyának, és a kislánynak legyenek közös napjai. Amiben ő van egyedül a mamival, és ő a legfontosabb. Persze ezt is elő kell készíteni, és komolyan kell venni. Ha mami közben félóránként hazatelefonál idegesen, hogy lilát, vagy zöldet kaksizott-e a kicsi, akkor borulhat az egész mutatvány. Egy kisgyereknek "normális" családban is nagy trauma egy testvér. Amikor úgy érzi, hogy ő már sem az anyjának, sem az apjának nem fontos, akkor jönnek elő az ilyen vészreakciók.
2011. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Ja, bocs, a három éves, már nem kisbaba. De a többi stimmel.
2011. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért bántja a közös gyereketeket mert rád haragszik meg a kisebb lányra meg hogy beléptél az életükbe és kicsi szemmel olyan mintha elvetted volna az apja helyét . Azért tölti a lányotokon ezt a mérget le mert téged még sem tud piszkálni . Mond meg az anyjának hogy beszéljen vele mert nem állapot hogy mindig piszkálja mert ha te beszélsz vele abból szerintem nem jöhetsz ki jól mert úgy fognak tenni hogy hagyj ő nem a te gyereked !
2011. júl. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Én is azt mondom, talán neked kellene kicsit többet foglalkozni csak vele. Kettesben elmenni fagyizni, vagy leugrani a boltba valamiért, közben meg dicsérgetni, milyen nagy, milyen okos, mennyit tud segíteni neked. Biztos rendes vagy vele, de ezzel tudatosulna benne, hogy neked is szükséged van rá. És rendes tőled, hogy észreveszed a gondot és keresed a megoldást. Nyugtasson a tudat, hogy édestestvéreknél is ugyanígy előfordul a féltékenység. Kitartás, jobb lesz! :)
2011. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!