Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 1. Milyen talaly kell a mór...

1. Milyen talaly kell a mór tenkősnek? 2. Milyen kaja kell egy mór teknősnek?

Figyelt kérdés
Mit rakjak a teknős alá? Még most fogjuk beszerezni de nem tudjuk pontosan h milyen "almot" rakjunk alá? Milyen talaly kell neki? A másik: a teknőskajákon bellül milyen kaja kell a mór teknősnek? Pl.: a szárított hal jó? Vagy valami növênyi kaja kell?? Kérem minnél hamarabb írjatok!

2015. szept. 22. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Amíg ezeket nem tudod tökéletesen, semmiképp ne szerezz be teknőst. Főleg ne mórt!

Amúgy kerti föld, mészkőmurva való alá talajnak, ami pontos j, enni pedig zöldet, mert növényevő.

2015. szept. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ilyen szakértelemmel hamar kinyirod. növény evő, legjobbak a lagyszaruak, de ha nincs mas zöldségek, gyümölcsök jók. a szárított hal vizi teknosnek való, de nekik se tesz jót... szárazföldi sztem meg se eszi.

kerti talajjal nem lohetsz mellé. forgace es tarsai alkalmatkanok

2015. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P. Hanni válasza:
Nem ly-s,hanem j-s föld...
2015. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is!

Nem talaly, hanem talaj!


Így senki ne vágjon bele teknős tartásba, hogy az alapvető dolgokat sem tudja róluk!


Kerti, vagy erdei föld kell alájuk, ami nem permetezett.


Növényevő, és NE adj neki bolti vegyszeres gyümölcsöket,zöldségeket! Több okból sem, röviden: Megakadályozzák a kálcium felszívódását, ennek köszönhetően a páncélja puklis lesz, eldeformálódik és megpuhul, és az élettartalma természetesen csökken!


Csak és kizárólag gazokkal etesd pl: lóhere, útifű, gyermekláncfű stb stb.. amit lehetőleg ne forgalmas útról szedj neki!

2016. jún. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úton hogy azt már régen írtam de elmondanám a sok okoskodónak h nem akartam teknőstenyészetet nyitni csk szóbakerült hogy ilyen osztályállatunk lesz és nyilván nem úgy fogok belevágni hogy semmit de tudok ezért is tettem fel azt a kérdést
2016. aug. 27. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!