Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a baja a teknősömnek?

Mi a baja a teknősömnek?

Figyelt kérdés
A teknősöm mostanában nagyon sokat van a kövén és már az sem érdekli hogy a szobában vagyok. Nem nagyon akaródzik neki enni se ha adok neki kaját az kiköpi majd újra bekapja és így tovább míg le nem nyeli. Régen sokat volt a vízben gyors volt és falánk... most az ellentéte és nem értem miért nem sok minden változott. Nemrég meg az alsó szájpadlására ragadt az enni való. Mit tegyek? Talán beteg? Mert a környéken nincs állatra szakosodott orvos.

2015. szept. 27. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Írd le légyszíves, hogy eddig hogy tartottad, mekkora helyen, mivel etetted, van-e mellette más teknős és van-e UV lámpája. Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy a legtöbb esetben a tartási hibákban kell keresni az okokat.

2015. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
fehér szárított hallal hangya tojással liszt kukaccal és kis szárított rákkal UV lámpa nincs új akváriumot meg nemsokára veszünk neki mert ezt kinőtte. Partnere volt csak meghalt 1 hét után... meg még most jut eszembe amikor este néztem kaja volt mellette teljesen érintetlenül az amit tegnap láttam hogy megevett talán kihányta. Vitamint kapott most már nem hányta ki.
2015. szept. 28. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor a táplálásával van a gond, sajnos ezek a szárított és mű kaják teljesen alkalmatlanok a teknősök táplálására, mivel csak nagyon keveset tartalmaznak a számukra létfontosságú tápanyagokból és vitaminokból, csak ezekkel etetve a teknős gyorsan kaphat hiánybetegségeket, amint erről te is megbizonyosodhattál. Minél előbb térj át a megfelelő táplálékokra: főeleségként fagyasztott halat egészben, kiegészítve más fagyasztott étellel mint bolharák, garnéla, illetve ahogy idősödik egyre több növényi táplálékot is kapjon majd. Az UV lámpa is létfontosságú neki, anélkül ugyanis D-vitamin hiánya lesz. A nagyobb akváriumot is minél előbb vedd meg neki(arra figyelj, hogy felnőttként kb. 300 literes a szükséges minimum méret). Figyelj oda a víz tisztaságára, ha nincs szűrője, vegyél neki. Írtad, hogy adtál neki vitamint, azt adj neki az új étel mellé is és ha már eszik rendesen, elhagyhatod, de ha pár napon belül nem lesz javulás, mindenképpen orvoshoz kell vinned, különben nagy valószínűséggel belepusztul. És még egy tanács, olvass utána az interneten a teknőstartásnak, mert van egy olyan érzésem, hogy amikor vetted, nem nagyon néztél ennek utána.
2015. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!