Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős gazdik figyelem!...

Teknős gazdik figyelem! Ellátna valaki tanácsokkal?

Figyelt kérdés
Barátom oda van a teknősökért és mivel nemsokára évfordulónk lesz ezért arra gondoltam,hogy meglepem vele. Érdekelnének az árak hogy mennyibe kerül egy ékszer vagy esetleg görög teknős. Az akvárium vagy terrárium milyen legyen és mik kellenek bele. Ezeken belül a gondozás menete is érdekelne :D Megköszönném ha valaki kifejtené.:)

2015. okt. 3. 20:27
 1/7 anonim válasza:
10%

Egy pár ékszerteknős kb. 5000 Ft.

Sárgafülüt ajánlok, nagyon cuki de nem nő megtúl nagyra. Az akvárium mindegy, csak ne legyen gőmb, és ne legyen túl kicsi. Kell bele egy nagy kő, vagy bármi, de legyen száraz része. Ajánlom hogy táppal etessétek, mert a saláta meg ilyenektől elég gyakran kell tisztítanak, mert akkor elég szagosak lesznek. Remélem segítettem :)

Egyébként nagyon szép gesztus :)

U.I.: Ha bármi egyéb kérdésed van nyugodtan privátozz :)

2015. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :D Ez nem tűnik túl költségesnek rosszabbra számítottam. Engem igazából a görög teknős fogott meg szerintem az rettentően aranyos :D Viszont olvastam róla ezt azt,hogy védett meg kellenek papírok és az ára se túl biztató... Nem tudom van -e róla esetleg valami információ?..
2015. okt. 3. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Írtad, hogy a barátodnak szeretnéd venni ajándéknak. Én ezt nem igazán ajánlom több okból is:

1. Egy teknős könnyedén elél 25-30 évig, de akár tovább is. Ha ezalatt szétmentek, valakinek tovább kell őt gondoznia, és könnyen teherré válhat.

2. Állatot soha nem adunk felkészületlenül senkinek sem ajándékba, mivel nem tudhatjuk, hogy tudja-e vállalni a vele járó felelősséget. Lehet, hogy a barátod odavan a teknősökért, de vajon a gondozásukhoz is ért? A teknőstartás ugyanis sokkal bonyolultabb annál, mint hogy berakod egy terráriumba és néha megeteted. Be kell szerezned a szükséges felszereléseket, amelyek miatt a kezdeti költségek igencsak magasak lehetnek, (pl. egy ékszerteknős 25-30 centisre nő pár év alatt, neki már minimum 300 literes terrárium szükséges, amelynek az ára is húzós és nem is fér el minden lakásba)és fajnak megfelelő módon kell őket gondozni. Most részleteket nem írnék le, hiszen itt már rengetegen kérdeztek ebben a témában, és más weboldalakon is találsz hasznos információkat, nem értem, hogy eddig miért nem kerestél utána ennek, ha komolyan érdekel a téma, ajánlom, hogy nézz utána.

2015. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát először is kérdezd meg,hogy a víziteknősöket szereti jobban,vagy a szárazföldieket?

és az se mindegy,hogy kertes házban lakik -e a barátod. a görög teknősnek kerti kifutóban a legjobb az év nagy részében.hideg hónapokban meg teleltetés,vagy a szobában terráriumban tartani. aki kertes házban lakik könnyen megoldja az etetését a tekinek, a kerti gyomok tökéletesek a görögöknek(ha nem permetezett)

szóval én kertes házba görögöt ajánlanék inkább. ez valóban 18-20 ezer körül van papírokkal, később költségekkel(chip,fotóztatás)

de persze a görög tekit is lehet bent tartani, de felnőtt korukra 1-2 m2-es területet kell számolni ,amit nem mindenki tehet meg a lakásában. házilag is lehet nekik csinálni lakhelyet,fából az oldalát. az üvegnek amúgy is neki mennek.


az ékszerteknősnek is jó,hogyha nyaranta egy kerti tóban lehet, de igazából akváriumban is lehet tartani. az ékszerteknős ára kb 2-3 ezer forint.

én legalább egy 100*50*50es akváriumot vennék, ez egy darabig elég lesz neki! használtan én nemrég vettem 5 ezerért ekkora akváriumot.

kell egy vízszűrő, vízmelegítő a pici teknősöknek,kimászó,uv lámpa.kajának fagyasztott hal a legjobb,vagy vízinövények!

a kereskedésekben 2-3 cm-es ékszerek szoktak lenni,szóval elég lenne egy kisebb akvárium is neki az elején. de szerintem ha már vesztek akváriumot nem érdemes olyat venni amit pár hónap múlva úgyis le kell cserélni.

aljzatot is kell venni


Szerintem a legjobb az lenne,hogyha megbeszélnéd a barátoddal. tudom,hogy nem az igazi,hogyha előre tudja az ember a meglepetést, de mivel egy élőlényről beszélünk, lehet jobb lenne ha megbeszélnétek előtte! mondd el neki, hogy az évfordulóra egy teknőst szeretnél venni. és beszéljétek meg,hogy tényleg szeretne -e és milyen fajtát stb.

leírom kb mekkora költségekkel kell számolnod az ékszernél:

-teknős 3000ft

-akvárium 100*50*50 (használtan kb 50ft/litert lehet számolni) 5000-6000ft

-kimászó 1000ft

-aljzat 1-2000ft

-egy csomag fagyasztott hal 80ft


Kihagytam a vízmelegítőt és a szűrőt. mivel még pici lesz a teknős és nem kell neki túl magas vízoszlop, sztem egy egyszerű belső szűrő is megteszi 2-3 ezerért. de hosszabb távon egy erősebb kell majd,ezért is érdemes lenne megbeszélni a barátoddal.

a vízmelegítő szintén teljesítmény szerint drágul,kevés vízben még nem kell olyan komoly, ez is 2-3ezerért már van.

2015. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bocsi az UV lámpát kihagytam. ez görögnek is kell,ha bent tartjátok


szerintem úgy lenne korrekt,hogyha te megvennéd a tekit és az akváriumot,a barátod megvenné bele a szűrőt,lámpát,melegítőt. mert ezeket jobb,hogyha ő választja ki szerintem.

nekem is ékszer teknőseim vannak,meg király.

2015. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából neki mindegy milyen csak teknős legyen :D Kertes házban lakik és az ellátásával nem lenne semmi gond . Természetesen ha megvan a teknős utána alaposan utána néznénk mit hogy kell csinálni vele. Szerintem az ékszerteknős fog maradni a görög teknős sajnos nekem túl drága..Egy akvárium már lesz neki a továbbiakban meg majd szerez neki ő másikat:) Pár apróságot megveszek neki mint a kimászót vagy az aljzatot a többit meg megoldja rendezze be ő az akváriumot vagy terráriumot ahogy szeretné. Tartalmas válasz volt köszönöm a tanácsokat!
2015. okt. 4. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:

"Természetesen ha megvan a

teknős utána alaposan utána néznénk mit hogy

kell csinálni vele.. "

ezt előtte kéne!

remélem örülni fog neki:)

2015. okt. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!