Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vizi teknőshöz milyen lámpát...

Vizi teknőshöz milyen lámpát vegyek?

Figyelt kérdés
Sárgafülű ékszerteknős. A napozója fölé szeretnék olyan lámpát, amit kifejezetten hüllőknek csináltak. Ne süsse ki a szemét, de adjon meleget. UV lámpa kéne nem? Már van egy lámpám amit rálehet csatolni az akváriumra, abba tudok csak külön égőt venni?

2015. okt. 12. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó az UV lámpa, de csak kifejezetten hüllőknek készültet vegyél, kisállat kereskedésekben. Ezenkívül néha az UV izzót kicserlheted UVB izzóra (ezt is hüllőknek gyártják), és arra jó hogy ez pótolja a napsugarakat. Persze ha nyáron azért napoztattad őket, nem szükséges. Ilyet a tenyésztők is szoktak használni. Ha valami vitaminhiánya van, javaslom az UVB-t, meg a szépia csontot (tintahal váza, melyet a teknősök tudnak csipegetni). Ha kifejzetten ékszerteknősöknek (hüllőknek veszel, esetleg 40 W alatt, az nem árt a teknősnek, de azt is úgy kell elhelyezni, hogy ne tudjanak hozzáérni. Persze, ha új mindig ellenőrizd, mi is így szoktuk. Ja és igen, tudsz bele égőt venni. :-) (az UVB nem melegít)
2015. okt. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Néztem égőket, sajnos az én lámpámba nem jók. Rendelek akkor egy oldalról, olyat találtam ami szintén akváriumra tehető és ad esti fényt is. UV égő lesz, ha az ad meleget tud napozni télen is :) Nyáron ha minden igaz csinálunk neki helyet a kertben. Köszi a választ! c:
2015. okt. 18. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!