Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen fajta teknőst vegyek?

Milyen fajta teknőst vegyek?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és inkább kistestűt vennék 2 darabot mivel én és anyukám is régóta szeretnénk venni. Nagyjából mindent elolvastam a tartásukról és ha lehet ne szárazföldi legyen

2015. aug. 20. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
sárgafülű ékszertekit vagy királytekit nekem mindkettő van :)
2015. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őket ugye kilehet venni onnan es pl a szőnyegen szórakozni vele xD
2015. aug. 20. 16:04
 3/6 anonim ***** válasza:
igen :) csak óvatosan
2015. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknősök nem kistestűek. Kifejlett példányok 25-30 centisek is lehetnek, és egy, azaz 1 kifejlett teknős minimum 300 literes akváriumot igényel. Kettő, csak 600-800 literes akváriumban érzi jól magát. Az életteréből nem kényszeríthető az emberi élettérbe, mivel ez stresszel, és az immunrendszer leépülésével járhat, de más szempontból is veszélyes. (tehát nem szabad kivenni az akijából).

Lehet, hogy sokat olvastál, de nem mindegy, hogy mit. Nagyon fontos az alapos felkészülés a hüllőtartásra. Sok sikert!

2015. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ékszer- és királyteknős is elég nagyra megnő, és nagy hely is kell nekik, ha kistestű teknőst akarsz, válaszd a pézsmateknőst, annak kisebb hely is elég. Egyedül is tartható, ha többet akarsz, persze több helyre van szükség. Ki is veheted, de csak ritkán és nagyon óvatosan, mert ez nekik nem akkora élmény és nagyon érzékenyek is.

2015. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2015. aug. 21. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!