Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kaméleon tartása mennyire...

A kaméleon tartása mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Kezdő hüllőtartóként érdemes bevállalni ?
2015. okt. 17. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En ugyan nem tartottam meg hullot, de ugy gondolom hogy az egzotikus allatok tartasa egyjknel sem konnyu. Gondolok itt eloszor is a felszerelesekre, amik sajnos eleg dragak. Kamelonnal ha olyan fajta akkor futeni parasitani kell. Az akvarisztika se olcso hobbi, es rengeteg mindenre oda kell figyelni a halak erdekeben. Szerintem menj be a kisallat boltba es ott ajanlanak neked olyat ami kezdoknek valo
2015. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem olyan egyszerű, mint ráguglizni...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__1150417-menny..

2015. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen de néhány alapvető dolgot fokozottan be kell tartani amit rutinos terraristák zsigerből tudnak, de az újak mèg sokszor meg akarják váltani a világot. Ha valaki tudja vállalni a folyamatos és változatos élő eleségállat tartást, valamint a napi szintű foglalkozást. Ezalatt pedig nem babusgatást és simogatást értek. Akkor nem lehetetlen de kétségtelen hogy nem tartozik a könnyen tartható hüllők csoportjába.
2015. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem olcsó, és nem annyira egyszerű. Ha nem figyelsz mindenre, könnyen elpusztul. Alaposan olvass utána, vannak facen kaméleonos csoportok, ott segítenek.
2015. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !
2015. okt. 18. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha hüllőt akarsz nem ajánlom a kaméleont kezdésnek. Az egyik legérzékenyebb hüllőfajta, rengeteg mindenre kell figyelni nála és könnyen elpusztul. Emellett a kézbevételt sem szeretik.
2015. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy hím. 1 éves koráig nem volt vele probléma, csak utána kezdett olyan lenni mint egy házsártos vénember. 2 évesen már nem mertem kézbe venni, mert védte a terráriumát. Takarítani se volt így egyszerű, mert amint benyúltam, elkezdett fújni rám. Én nem etettem kézből, csak bedobáltam neki az eleségállatokat, ú pedig elkapkodta. Lehet ha valaki kézből eteti, annak szelídebb lesz. Vagy lehet hogy érdemesebb nőstényt választani, talán az nem védi annyira a territóriumát, ezt nem tudom.
2015. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Hogyha maga az állat alapvetően egészséges, akkor csak etetni kell, vitaminozni a kajáját, meleg helyen kell hogy legyen, uvb lámpával, és kell hogy legyen vize is, néha spriccelni a falra is vizet. Szereti a növényeket, nekem a szobai futókát rágta és abban ült, benne a cserépben. Amikor elszökött volt, hogy a monitor tetején, a szekrény tetején, vagy a függöny tetején találtam meg az ablaknál. Azért úgy kell megcsinálni a terráriumát, hogy ne tudjon elszökni, viszont jó legyen a szellőzése, és mégis meleg legyen bent.
2015. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit vicces hogy mekkora tébedésben élnek itt az emberek.. Csak etetni kell..aha.. Hát persze. A rendszeres levél rágás dehidratáció egyik jele. A folyamatos szökés kényszer pedig annak a jele, hogy vagy túl nagy terráriumban van a növendék kaméleon vagy túl kicsiben a kifejlett. Próbál szabadulni a környezetétől. Legyen vize?? A kaméleonok 80% nem fog inni egy tál vízből.a néha spriccelni a falat pedig általában napi kettőt jelent hogy meglegyen a páratartalom, és legyen honnan vízhez jutnia. Egy egészséges kaméleon nem fog ücsörögni egy cserép földben. Gondolom neked is talán 1-2évig sikerült életben tartanod...
2015. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak. Nem olyan egyszerű ez. Illetve lehet ilyen egyszerűen is kezelni,de akkor nem lesz egészséges, boldog háziállatunk és nagy eséllyel el is pusztul majd.


Az, hogy "csak legyen meleg" már nem stimmel, hőmérővel kell figyelni, hogy tökéletes legyen a hő, nem csak úgy meleg.

A néha spricceljük a vizet a falra is inkább egy párásító, öntöző berendezést kellene hogy takarjon, ami a megfelelő páratartalmat idézi elő a terráriumban és még sorolhatnám.

2015. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!