Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mibe tartsam a sargafulu...

Mibe tartsam a sargafulu ekszerteknost? Tobbi kerdes lent.

Figyelt kérdés
ma kaptam ajandekba,nagyon picik,max:3-4 cm,kaptam melle egy ilyen vese alaku,palmafas tartot,a kereskedesben azt mondtak,hogy ennyi eleg neki,en viszon ketelkedek benne,es mennyire fontos neki az Uv lampa?Nem eleg,ha egy kicsit kiteszem az ablakba,(1 orat naponta)?mit igenyel meg?kerlek segitsetek,minel tobb dolgot szeretnek megtudni roluk,es szeretnem ha hosszu eletuek lennenek

2015. dec. 14. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

az ilyen kereskedést bezáratnám a ge**be.

tudom milyen pálmafás tartóról beszélsz, de az max addig jó amíg takarítod a vizüket , és valahova kiteszed őket

rendes akvárium kell nekik. lehetőleg jó nagy. abba kell aljzat, kimászó,vízszűrő,vízmelegítő. kell nekik uv lámpa is,valamint én melegítő lámpát is szoktam a kimászóra irányítani(megfelelő távolságra).

fagyasztott kishalat kapjanak.

ja és remélem tudod,hogy 20-25 centire is megnőnek felnőtt korukra. nem maradnak örökké kis tündi-bündi kisteknősök.

alaposan olvass utána,hogy biztos kell -e neked. ha viszakozol a végleges méretük miatt, és az igények miatt, akkor még most add el , amíg picik,hogy jó helyre kerüljenek.

de most mondom,hogy legközelebb azért olvass utána mielőtt vásárolsz. nem egy tárgyról van szó,hanem egy állatról,akinek vannak igényei. ráadásul egy hüllőt nehezebb tartani mint egy macskát. nagyobb szakértelem kell hozzá.. és több pénz.

hogy mekkora akváriumot veszel, az a te dolgod,de én legalább 1 méter hosszút vennék kezdetnek. aztán ha nőnek majd nagyobbat.

használtam nem olyan drágák

2015. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én még annyi,hogy vízben kell tartani(ha nem egyértelmű)

amíg picik nem kell olyan mély víz, de ahogy nőnek emeld a vízszintet(tudnak úszni nyugi)

2015. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól teszed, hogy kételkedsz, abban a tartóban legfeljebb addig lehet tartani, amíg kitakarítod az akváriumát, nem is értem, hogy miért árulják mégis (vagyis de, azért, mert vannak olyanok, akikre rá lehet sózni). Amíg kicsik, addig elég nekik egy egy kisebb akvárium is, kb. 50 literes, de két kifejlettnek már igen nagy méretű hely kell, minimum 500 (igen ötszáz) literes. Mivel kb. öt év alatt elérik a kifejlett méretüket (20-30 centi), ezért az se baj, ha már most megveszed a nagyot, előbb-utóbb úgyis meg kéne venni. Az UV lámpa a csontfejlődéshez nélkülözhetetlen D-vitamin termeléshez kell, sajnos főleg télen az ablakból beszűrődő fény ehhez túl kevés. Fő táplálékuk az élő vagy fagyasztott kishal, kiegészítésnek kaphatnak más fagyasztott gerincteleneket (garnéla, bolharák, stb.). A szárított és mű kajákat kerüld el. Remélem segíthettem, ha bármi kérdésed van, nyugodtan felteheted. Illetve tájékozódj sokat a teknőstartásról.

2015. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ugribugrikukac ***** válasza:
100%

A legjobb táplálék a fagyasztott garnéla,kagyló,kishal.

A kis teknősökenek adható tubifex,vízibolha,szúnyoglárva,

lisztkukac.Amikor etedet szórd meg calcium-porral.

Életkora max 75 de többnyire 20-30 év.

A felnőtt példányoknak minimum 100x50x50 akvárium kell.

Sok szerencsét:D

2015. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

úgy gyanítom még gyerek vagy. ha igen,akkor megvan kötve a kezed,hiszen a szülőkön is múlik,hogy kiperkálják -e a felszerelést. de mindenképpen győzd meg őket(főleg ha tőlük kaptad...)

ha nem sikerül beszerezni mindent akkor tényleg add el őket..láttam én már sok mindent ezzel kapcsolatban.. a szülő megveszi a teknőst,aztán ba*szik felszerelést venni,csóri teknős meg élhet egy lavórban,pár centi vízzel. az kínzás

ha nem gyerek vagy,akkor bocsi,vedd tárgytalannak

2015. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondoltam írok vagy 50 mondatot kezdve a minimális helyigényről odáig, hogy az ablak üveg milyen mértékben szűri az UV-B spektrumon érkező napfényt de inkabb csak ennyit mondok!


VIDD VISSZA! Mindenféle rosszindulat nélkül mondom! Komolyan! Vigyétek vissza! Légyszíves.

2015. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az üzenet szövege: nem a szuleimtol kaptam,es gozom nincs mihez kezdjek veluk,egyaltalan nem hianyzott egy ilyen a fejemre,de vissza nem vihetem,mert a hugom kikeszul"


hát szerintem inkább hisztizzen a húgod pár napig,mint hogy kinyírd a teknősöket.

bocs hogy ide írtam, de legalább más is meg tud erősíteni benne (remélem)

2015. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!