Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A vörös királysikló honos...

A vörös királysikló honos Magyarországon?

Figyelt kérdés
Találtam egyet a közös tárolóban és felhoztam a lakásba nehogy valamilyen tájékozatlanabb ember agyonverje. Most nem tudom, hogy a szabadból jött be, vagy valakitől megszökött. Szabadon engedjem vagy állatkereskedésbe vigyem el, hogy találjanak neki gazdát? Előre is köszönöm!

#vörös királysikló #Lampropeltis triangulum #Lampropeltis triangulum sinaloae
2015. dec. 27. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem honos. semennyire.
2015. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, ő Közép-Amerikában őshonos, szabadon ne engedd, mert megfagy, nyilván valakitől megszökött. Elviheted állatkereskedésbe (csak oda, ahol kimondottan hüllőkkel is foglalkoznak, nehogy valami rossz helyre kerüljön), de ha van kedved kígyót tartani, akkor megtarthatod (ha veszel neki felszerelést), mivel egy elég drága hüllő jutott ingyen a birtokodba.

2015. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Régen madárpókot tartottam hobbiból, meg is fordult a fejemben, hogy megtartom a kicsikét. Még gondolkodom rajta :) Köszönöm a segítséget!
2015. dec. 27. 18:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért kitettem egy papírt az ajtóra, hátha keresi a gazdája :)
2015. dec. 27. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért nem reklámoznám, hogy szökött kígyót találtál a házban, nehogy pánik törjön ki. :D
2015. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!