Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaméleon kezdőnek?

Kaméleon kezdőnek?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a neten, sokféle kaméleon fajt találtam. Melyiket ajánlanátok egy kezdőnek? (A tartásnak és egyebeknek már utána tudok járni, csak kíváncsi lennék milyen kaméleont ajánlanátok) Köszi!
2016. jan. 8. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem ilyenegyszerű!

Hatalmas tévedések vannak ezekkel a hüllőkkel kapcsolatban, és azért mondja mindenki, hogy nem kezdő hüllő mert érzékeny. Ha betartod az alapvető szabályokat és van rá időd pénzed és energiád akkor bármit tarthatsz. Nem tudom mennyi idős vagy és milyen az anyagi helyzeted de ha a feltételek adottak akkor nyugodtan vágj bele. Egy 16éves srácnak akit az anyja tart el, annak viszont nem ajánlom. Elég necces a szülők torkán lenyomni, hogy a kis hüllőm amire ráköltötték a havi fizetésüket még bele fog kerülni néhány Deákba mert kapott egy fertőzést.


-Kaméleont jó helyről (nem egy agyatlan szaporítótol)

-Minőségi vitamin

-Minőségi táplálás

-Minőségi életkörülmények


Ezek közül egyik se lesz olcsó!

2016. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Azóta utánaolvastam. És más hüllővel szeretném kezdeni.


Válaszolva csak huszonkét éves vagyok, az élettársammal élek jelenleg egy albérletben, nem a szüleimmel, és nem is laktam soha velük. (Egyébként nincsenek is, mert lemondtak rólam, de ez más tészta) Rendes keresetem nincs még, csak ösztöndíjam. Nyáron szoktam diákmunkát vállalni, de tudom, hogy ez kevés így is kevés. Az anyagiaknak utánajárva mindenképp egyszerűbb állatkával kezdenék.


Olyan kellene, aki el van a vizsgaszezonokban is. Kisemlős kizárva, ők nem tűrnék, ha egy hónapra vagy egy hétre magukra lennének hagyva. (Vagyis nem költözök el, kapnának enni, inni, meg ami szükséges. A tutujgatásra gondoltam, hogy arra nem lenne időm két zh között) Ezért mindenképpen olyan állatkára gondoltam, akit nem kell babusgatni, és megvan egyedül is. De ezt még alaposan átgondolom.

2016. jan. 12. 21:18
 3/4 Ryuuzaki ***** válasza:
Én a leopárdgekkót ajánlanám, mint tuti kezdő hüllő : )
2016. jan. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a leopárdgekkót ajánlanám, vagy ha a kígyókat is szereted, akkor királypiton vagy gabonasikló (azokat ritkábban kell etetni, és a gabonasiklónak párásítani se kell, csak a hőmérsékletre kell figyelni)
2016. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!