Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tekit hogy kell megetetni?

Tekit hogy kell megetetni?

Figyelt kérdés
állatkereskedésben annyit mondtak, hogy nem a vizében kell etetni, hnem ki kell venni, és úgy. Ez oké, de ha kiveszek, tegyem vízbe, vagy szárazon, és ami fontosabb: A bébitápot tegyem elé kézben, vagy rakjam le elé és rákap? Fagyasztott hal is van, próbálkozzak azzal? Lényeg, hogy hogyan, fontos lenne a segítség, köszönöm!
2016. jan. 12. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tedd egy lavórba vagy a kézmosóba és ott etesd. Természetesen ha vízi teknős akkor vízben legyen.


Azért ne a terrárium vizében etesd,mert koszol.

2016. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Okés, de hogy adjam neki? kézből? vagy szórjam be a halat/tápot? Vagy kézből tegyem a szája elé, hogy rákapjon? (nekem ezek a részletek hiányoznak az etetéshez :) )
2016. jan. 12. 16:35
 3/14 anonim válasza:
Milyen teknős? A vízi teknősök vízben szeretnek enni, azért jobb áttenni, hogy ne szennyezze be a saját vizét, csak kiöntöd azt amiben evett és kész.
2016. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, vízi teknős, és azzal tisztában vagyok, miért kell külön etetni, csak azzal nem, hogy hogyan :D
2016. jan. 12. 16:44
 5/14 anonim válasza:
Egy lavorba rakd es etesd táppal csipeszből. Ugy harap rá.
2016. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Beszórhatod, össze fogja szedni, ha éhes. De csak keveset adj. Főleg, ha kicsi teknőst vettél, ráadásul így télen amúgyis kevesebbet esznek. Adhatod kézből is, ha szeretnéd, de akkor fenn áll a harapás esélye, ezért kézből inkább csipesszel szokták etetni (főleg amíg kicsi). Igazából mindegy. Ha éhes, megkeresi a kaját, ha nem, akkor hiába kínálod. A külön edény pedig tényleg a kevesebb takarítás miatt tanácsos.
2016. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na sikerült, törtem neki egy fél halat, meg volt rémülve a kezemtől, addig nem kapott rá, amíg a szája elé nem toltam, de utána egyből evett :)
2016. jan. 12. 17:01
 8/14 anonim ***** válasza:

víziteknőst vízben kell etetni.

ha van vízszűrőd akkor én azt ajánlom az akváriumban etesd, ne stresszeld feleslegesen kivétellel.

ha nincs ideiglenesen még vízszűrőd,vagy májat vagy egyéb "szennyező" dolgot adnál neki, akkor etesd vízzel telt lavórban.

jobb,ha már kiskorától kezdve hallal eteted. persze vágd fel neki kisebb darabokra. pici édesvízi rákot is adhatsz neki. szúnyoglárvát is amíg kicsi. bébitáp nem tudom mit takar, de ha valami szárított cucc,inkább felejtős

amúgy víz nélkül ennie elég rossz a vízi tekiknek, kell a víz a nyeléshez. ahhoz tudnám hasonlítani, amikor lázas vagy, száraz a szád. és kapsz egy b*szott nagy kapszulát amit le kell nyelned..és nincs kéznél víz.. hát elég fullasztó érzés.

2016. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

és mindent felejts el amit a kereskedésben tanácsoltak.

(a máj se igazán jó neki, csak példának írtam,hogy az nagyon szennyezné a vizet,ott megéri lavórba kivenni.)

2016. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Állatker szerint 28 fokos víz kell neki, amíg pici, 26 fokos most, éjjel kicsit lejjebb megy. Szóval akkor ez így jó, vagy tényleg 28 fokos kell?
2016. jan. 13. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!