Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi kell egy görög teknősnek?

Mi kell egy görög teknősnek?

Figyelt kérdés

Megszeretném venni életem első görög teknősét, és egyenlőre tanácstalan vagyok hogy mi kell neki.

Tudni szeretném hogy:

Mekkora terrárium kell neki?

Milyen fűtőeszközöket ajánlotok?

Milyen talaj és dekoráció kell neki?

És még mi kéne neki?

És hogy anyagilag mennyit számoljak rá?(A teki és a terrárium árán kívül).



2016. jan. 20. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló linkje oké! Egy dologra akarok csak válaszolni!


"És hogy anyagilag mennyit számoljak rá?"


Úgy 80 évnyi ellátását számold ;)

2016. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:)
2016. jan. 20. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:

azért az ellátása, szóval az etetése kb ingyen van. szépia se egy nagy összeg, azt kell még neki adni a lágyszárúakon kívül.

az uv lámpa az, ami folyamatos költség, 6-9 hónaponta érdemes cserélni.

terráriumnak érdemes minél nagyobbat venni, amennyit enged a szoba.:) akár 150 centi hosszú, 60 centi mélyben is gondolkodhatsz, később legalább nem kell újat venni. de nyilván indításnak elég egy kisebb is, de szerintem jobb egyből nagyot venni. amúgy egy 120*60as alapterületű is jó lehet, még felnőtt korában is. szóval én legalább ekkorát vennék, mert ha megnő majd 25-30 centire, akkor te fogod a legjobban sajnálni.

de nem muszáj terráriumot, akár osd vagy bútorlapokból is lehet készíteni neki helyet. ez szerintem olcsóbb is, és legalább nem megy neki fejjel a teki(az üvegnek neki mennek általában).

fűtőeszközként én csak melegítőlámpát használok, de magában a szobában is 25 fok körül van.

2016. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

osb*

(Amúgy nekünk maradt ki felújítás után,szóval kb 0 forintból hoztam ki neki a lakhelyét)

2016. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a teki megvan és úgy néz ki jól érzi magát:).
2016. febr. 5. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!