Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kollégiumba házi állat tartás?...

Kollégiumba házi állat tartás? Piton-t főként szerintetek lehet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 6. 11:53
1 2
 1/20 anonim válasza:
Nem valószínű hogy egy pitont engednének :) Nagyon kicsi állatokat szoktak engedni amiket ketrecben tartanak pl. hörcsög, de van ahol ezeket se engedik mert zavarhatja a szobatársadat, lehet valaki allergiás rá,elszabadulhat stb
2016. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Semmit nem lehet.
2016. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hát ezt szerintem nem tőlünk kellene megkérdezned.

Elsőként a szobatársakkal kellene beszélned, hogy őket nem-e zavarná, mert gondolom nem napi szinten azon szeretnél vitázni, hogy miért van itt a piton...

Utána a szabályzatot kellene megnézni a vezetőjével kellene beszélni.

Mi így látatlanba semmit nem tudunk mondani.

2016. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
11%
Persze. Meg bengáli tigrist is.
2016. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem láttam még olyan kolit ahol ez megoldható lenne.

1. Nem tágas szobáiról híresek a kolik, egy terráriumnak pedig hely kell.

2. Biztos, hogy közösen fogod használni a hűtőt valakivel.(roszabb esetben egy egész szinttel) nem hiszem, hogy a fagyasztott egeret annyira díjaznák benne. ( nem is minden koliban van fagyasztó)

3. Élő egeret úgyszint nem fogják díjazni a szobában.

4. Mit fogsz vele csinálni a szünetekben?

2016. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nyakamba tekerem, azt irány vonattal haza. :DD
2016. febr. 7. 15:37
 7/20 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, szerintem ha a szobatársaiddal meg a kollégium vezetőjével vagy valakivel kellene beszélned. Amúgy egyik ismerősömnek is volt kígyója koleszban :D Amúgy gondolom olyan nagyon nagy hely nem kell, mert azért csak nem tigrispitont akarsz, gondolom... :D Persze, királypitonnak is kell hely, de azért nem sok, meg nem mászkálnak sokat... (Ezt csak azoknak írtam, akik azt mondták, hogy sok hely kell, gondolom te tudod, mekkora :D) Ja meg nekem is van itthon, pedig az is csoda néha hogy én elférek a szobámban :D
2016. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Nemrég egy kisállatboltból elszabadult piton (az USA egyik városában) felkúszott a csatornán, és a nyáron nyitott ablakú egyik emeleti szobába bekúszott.

És ott éjszaka két alvó kisfiút fojtott csendben meg.

Ez valóban megtörtént eset, rá is guglizhatsz a neten.

Elképzelheted a szülők reakcióját reggel, amikor ébreszteni mentek a gyerekeket...

Amikor láttam a dokkufilmcsatornán ezt a beszámolót, esküszöm hogy a könnyeim kicseppentek..

Szóval nem szabad, életveszélyes.

Nem hiába tiltja is a törvény.

Sokan alábecsülik a veszélyességüket, és játékszernek, vagy divatos kelléknek tartják ezeket a gyilkosokat.

2016. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Altalanos iskolaban, biosz órán, szinte minden héten elmondta a tanár ezt a storit. :D nem is tudom miert.
2016. febr. 9. 15:52
 10/20 anonim ***** válasza:

8-as!

Eléggé alul tájékozott vagy. A kockás piton 9 méteresre is megnőhet, általában viszont (főleg fogságban) nem nő nagyobbra 4-6 méternél. Na ez veszélyes lehet emberre nézve. De például a tigrispiton is megnőhet 6 méteresre és 80 kiló tömegűre, igaz ritkán haladja meg a 4 métert a befogott egyedek hossza.

Egy HÍM királypiton mérete viszont 1 méter körül van, kedvelt háziállat. Sokkal kevésbé veszélyes, mint nagyobb rokonai.

Egyébként veszélyes állatot is lehet tartani, nyilván nem kollégiumban, de engedéllyel igen. Nyilván kell hozzá megfelelő végzettség, szökésbiztos hely (amit centire lemérnek, hogy elég nagy-e), illetve a szomszédok (panelban az egész ház) lakóinak engedélye, hogy tarthatsz a szomszédban ilyen állatot.

Egyes országokban, például némelyik USA államban azért tiltott egyes pitonok tartása, mert ínvázív faj

2016. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!