Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért tekintik mostanában a...

Miért tekintik mostanában a hüllő tartást valamiféle alternatívának az emberek?

Figyelt kérdés

Nem akarnak a kölyöknek kutyát venni, mert sétáltatni kell, meg amúgy túl hangos, akkor vesznek neki kaméleont, leopárd gekkót, ékszerteknőst stb


A hüllő tartás semmilyen fogalmával nincsenek tisztában. Itt is egyre több a kérdés, hogy hogyan lehetne olcsóbban megoldani ezt meg azt, meg biztos nem-e lehet tartani élszerteknőst 20literes akváriumban ?

Egyre több olyan emberrel találkozik itt a nézelődő aki, cipősdobozban tartana gekkókat, műanyag ládában kígyót, vagy egyszerűen írtózik a bogaraktól, szóval jó lenne mondanánk neki megoldást arra, hogy mivel mással etesse a kaméleonját.



2016. febr. 7. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Valószínű azt gondolják olcsóbb a kis gekkó, teki. Azért is gondolhatják, mert a kutyának egyszer van a chip, aztán az oltások, ami pénzkiadást jelent. Csakhogy a hüllőcskéknek különféle étel kell, tehát ez így furán jön ki, igen.
2016. febr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

mert tájékozatlanok.

aki picit is utánaolvas az állat vásárlása előtt, az látja,hogy kb milyen anyagi és hely igényekkel jár egy hüllő. +speciális táplálás.

de általában nem történik meg az utánaolvasás(főleg hogyha a gyereknek kell ). így leginkább a megvétel után derül ki,hogy nem is olyan egyszerű a tartása.

sajnos nem egyszerű kérdés. amikor a gyerek állatot szeretne, végülis jogos a kérése. de belegondolva sok állat elél évtizedekig. addigra a gyerek már felnő, elköltözik és rossz esetben xarik a kisállatára amiért anno úgy könyörgött.. és a szülőre marad minden felelősség.

úgyhogy ha nekem gyerekem lesz, max 1-2 évig élő rágcsálója lehet neki.

nekem vannak állatkáim (hüllők is). de tudom,hogy nagy felelősség jár. egy gyerek meg sokszor addig tart érdekesnek valamit, amíg meg nem kapja.

úgyhogy én biztos nem vennék a gyerekemnek akár egy 100 évig élő teknőst.. csak akkor,hogyha biztos lennék benne,hogy tudom gondozni,akkor is,hogyha a gyerek ráun..

na de sok szülő csak be akarja ku**oltatni a gyereket, így megveszi neki. max a kereskedésben utána kérdez, de az meg tudjuk,hogy kevés.

2016. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok. persze van kivétel, amikor a gyerek is felelősséget vállal, és tényleg évekig kitartóan gondozza a jószágot. de általában nem így van :/
2016. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Miért tekintik mostanában a hüllő tartást valamiféle alternatívának az emberek?"

Miért, nem az? :-) Ha se időm, se energiám cirmire vagy morgira, viszont szeretnék valami házi kedvencet, akkor értelemszerűen NEM cirmit vagy morgit veszek magamhoz, hanem valami mást...


... a probléma ott kezdődik, hogy bár a "valami más" nem fogja felásni a kertet, vagy leharapni a 4 éves Petike fél karját, neki is vannak igényei. Normáliséknál ezt felfogják és ez alapján választanak "alternatív állatot" is. Pl. nekem nagyon tetszenek a gabonasiklók, de rohadtul semmi kedvem egérrel etetni őket, ezért nem tartok gabonasiklót. (Mint ahogy nyílméregbékát sem, mert képtelen vagyok rávenni magam, hogy élő eleséget neveljek, de majd egyszer.)


Egyébként halaim vannak :)

2016. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!