Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leguán tarts? Ház építés neki?

Leguán tarts? Ház építés neki?

Figyelt kérdés

Szeretnék tartani leguánt kezdetben egy 250L es terráriumban késöbb egy kisseb nem használt gardróbot akarok neki átalakítani neki élettérnek


a kérdés arra irányúl inkább hogy hogyan valósítsam meg neki az életeret a gardróbna kb 2,5 m magas (tetőtér tehát ferdetetős) 1,5 m széles és olyan 3m hoszú

ez elegendő terület neki kifejlett korában

az ajtót hogyan oldjam meg esetleg ötletek



illetve aki tart leguánt hogyan milyen gyakran eteti

lehet kezes egy ilyen nagy hüllő


illetve hím vagy nőstényt érdemes tartani?


volt már hüllöm leopárd gekkok de ugye egy ekkora élőlény teljesen más



2016. jan. 24. 13:16
 1/2 A kérdező kommentje:
illetve milyen lámpát érdemes vennem hozzá?
2016. jan. 24. 13:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg mászó ág. Én nem bohóckodnék egy szekrény átalakításával, csak akkor ha nincs vele sok munka. Így is úgy is felület kezelni kell minimum a belsejét, kivágni a szellőzőket, leszedni az ajtót, csinálni valamit az ajtó helyére, megoldani a fűtést, világítást, UV-Bt ennek mind helyet kell csinálni! Inkább lapra szedném és úgy raknám össze vagy egy teljesen új terráriumot csinálni neki méretre stb.


Naponta etetem. Ivarérett felnőttet is etethetsz naponta de már csak csökkentett adagot.


Nem tudom, hogy lehet-e kezes. Egyetlen hüllőmet se akartam kézbe venni.


Mindegy, hogy hím vagy nőstény. Úgy is hím lesz! Kereskedésben még a nősténynek árult egyedek jelentős része is hím. Nem túl gyakori a nőstény zöld leguán.

2016. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!