Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy lehet a siklót távol...

Hogy lehet a siklót távol tartani a háztól?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen siklót és miért kellene távol tartani - a vizisiklók NEM mennek be a házba.
2010. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát egyik ismerősöm lefejezte mikor feljött a teraszára de gondolom ennél humánusabb módszert szeretnél:S A sikló fél a nagy testű kutyáktól állítólag.
2010. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha netán vörös gabonasiklók árasztanak el akkor szólj, befogadom őket :D
2010. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19:27 a sikló védett állat az eszmei értéke 10000 ft. Ajánlom, hogy ilyet ne tegyen többet. És más se.
2010. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző válaszadónak: Magyarországon minden kétéltű és hüllő védett állat, így az itt élő mind az 5 sikló faj is. Természetvédelmi értékük fajtól függően 10 000 és 500 000 Ft között változik.

Általában messzire elkerülik az embert. Leginkább vízisikló merészkedik be emberi településekre, de csak ha bőségesen talál élelmet. Nem értem miért kell távol tartani a háztól, mivel semmilyen kárt nem tud okozni. Legfeljebb megeszi a rágcsálókat.

2010. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok: szerintem a másodikra gondoltál - nekem nincs semmi bajom a siklókkal, se más állatokkal.
2010. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19:27 vagyok. Én nem mondtam hogy egyet értettem vele, állatbarát vagyok. Csak elmeséltem, hogy van aki ilyet is tesz. (Mondjuk én rosszul lettem mikor kint ettünk nála és elsiklott mellettem halálra rémített, nem kívánom senkinek hogy fagyi evés közbe ilyen állatok mászkáljanak az asztal alatt.) Én nem bántanám,de befognám és egy megfelelőbb helyen szabadon engedném, nem engedném hogy a lakásom körül legyen:S
2010. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14:38-as hamár így leírtad (bár tudom mert elég sok közöm van a témához) annyit azért hidj el nekem, a magyarországi vdett siklók eszmei értéke 10000 ft. Mind a 4 fajnak.


20:46 Nem is azt írtam hogy egyet értesz vele. Hanem hogy ő ne tegyen ilyet többet. Akinek nem inge...

2010. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Áhh bocs 14:38 a haragos sikló 500 de az fokozottan védett és nem hinném hogy vele találkoztak mert szegényeknek csak 1 ismert populációja van :( De szóval bocsi ezt elhamarkodtam :)
2010. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

21:56-nak

A Haragos siklónak két ismert populációja van Magyarországon, bár a Budai-hegységben már eltűntként tartják számon. Az elmúlt néhány évben pedig a Duna mentén több helyen is látták. Bár ezen példányok eredete kérdéses, mivel élő-szaporodó populációkat nem találtak ott.

2010. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!