Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Békát szeretnék tartani?

Békát szeretnék tartani?

Figyelt kérdés

nagyon rég szeretnék otthon békát...

melyik fajtát ajánljátok kezdőnek

mekkora terrárium+infók?

köszii!


2011. okt. 26. 20:32
 1/9 csokissüti002976 válasza:
38%

Igen, szeretnél békát tartani! :D

Amúgy más hüllők nem jönnek be? pl.: gekkó? egyik barátnőmnek volt, és jófej kis állat. :D

2011. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
Attól függ mekkora békát veszel.az a lényeg hogy kényelmesem elférjen de ne túl tágasra.
2011. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Törpe karmosbéka. Könnyű tartani, kezdőknek is megfelel. Nekik akvárium kell, mert sosem hagyják el a vizet, de kell a fedél, mert kiszöknek. Itt bővebben olvashatsz a tartásukról:

[link]

2011. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ja azt kihagytam h ne legyen vizi.. ::P
2011. okt. 27. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Minden békafaj vízi valamennyire! Az életük első felét csakis vízben tölthetik, egyetlen faj sem képet tőle elszakadni teljesen!

Egyébként a nyílméregbékák tartása nagyon jó lehet, engem is nagyon vonz a dolog, csak eddig nem szántam rá magam...

A neten sok infót találsz, meg eladó állatokat is.

Amiatt pedig, hogy mérgezőek lennének, nemigen kell aggódni, hisz fogságban nem termelnek mérget elvileg, bár azért én nem fogdosnám őket.

Egy nyílméregbékákkal foglalkozó úr e-mail címe:

dendrobatidae.hu@gmail.com (tudom, érdekes cím...:D)

Tőle kérhetsz faj, illetve árlistát, és szakmai tanácsokat is szívesen ad. Egy terrarisztikai börzén beszélgettem vele.

Minden jót!

2011. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át! A békáknak eleve egy nyirkos környezet kell, ami nagyon durván be tud büdösödni (és hamar), főleg, ha még pottyant is egyet-kettőt a breki :D

Ha lelkesen fogod takarítani, akkor semmi gond.


Nem vagyok nagy békaszakértő, de szarvas békát NE vegyél, mert foga van és nagyot tud harapni :)

2011. okt. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
37%

A kecskebéka a legjámborabb. A varangy szerintem belepisilne a szemedbe. A zöld levelibéka is nagyon cuki, de az nagyon sokat ugrál, és ha nem feded le elszökik, ha meg lefeded nem kap levegőt.Kecskebéka jellemzői: különösen hosszú láb, szinte teljesen barna, a hasa viszont fehér. Amúgy ha elviszed állatorvoshoz meg tudja neked mutatni.

Ja és, hogy mit tudsz neki enni adni: Ha a lakásodba berepül valamilyen rovar(csak ne tudjon mérgesen csípni mer még gyomorrontást kap a béka!)ha óvatosan "elkábítod" a légycsapóval, úgy, hogy még fetrengjen, de már ne tudjon repülni és bedobod a béka vízébe, a béka észre fogja venni, hogy fetreng, és levadássza. Amit imád enni, és számára laktatóbb mint a "szárnyasok", az a csont- és lisztkukacok. Őket érdemes a kőre tenni amit az akváriumban elhelyesztél. Amúgy a lisztkukacot ajánlom, mer' is fetreng mint a csonti, hogy észrevegye a béka de az nem annyira, hogy belefetrengjen a vízbe(ott nem eszi meg a béka) és nem olyan gusztustalan. Egyszerre eggyet kell kitenni, a békát rátenni a kőre. Ha fetreng a lisztkukac észreveszi és bekapj. Ha nem kapja be az azt jelenti, huog nem ismeri föl akkor egy kicsit éheztetni kell(egy-két nap) és újra megpróbálni. Akkor elvileg bele kell kóstoljon és akkormár később is meg fogja enni. Annyit adj neki amennyit akar nem tudja túlenni magát.

Pár jó tanács:

-Érdemes vizinövényt adni neki mer imád kiülni rá(nagyon olcsó)!

-Egy sima műanyag láda elég neki az IKEA-ban lehet kapni!

2012. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 az agy ***** válasza:
100%

Az, aki a kecskebékát ajánlgatja, szerintem nem normális!

Magyarországon – mint minden kétéltű és hüllő – védettséget élvez, eszmei értéke 10.000 Ft.

Máskülönben, ha (meg)ismered a kecskebékát,rájössz, hogy egy terrárium nem elég neki.

2017. jan. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
dkg
2022. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!