Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen belső szűrőt ajánlanáto...

Milyen belső szűrőt ajánlanátok 100 literes teknős akváriumhoz?

Figyelt kérdés

2 teki él benne és a víz kb 100 liter


eléggé koszolnak a teknősök, és olyan szűrőre lenne szükségem, ami jól bírja, de nem olyan hangos


tudnátok linkelni nekem ilyeneket?


Köszönöm előre is!


2016. febr. 21. 15:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Aquael Fan 2 plus-t nézegettem, de nem tudom, h mi a mérete...vagy esetleg lehet-e vízszintesen beletenni a vízbe...?
2016. febr. 21. 15:40
 2/4 A kérdező kommentje:
vagy az Eheim 2012? azt olvastam, h ez halkabb...
2016. febr. 21. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:

ehhez már külső jobb lenne.

belsőt én max ideiglenesen ajánlanék. nekem egyszerű szivacs szűrőn van, esőztetővel. egyátalán nem hangos. 2 méterre van az ágyamtól, nem is hallom.

2016. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmilyent. Belső szűrő maximum halhoz jó, de ahhoz se túlzottan. Mindenképpen külső kéne, méghozzá olyan, hogy legalább 4-szer forgatja át óránként az akvárium vízét. 100 liter az nagyon kicsi, szóval a teknőcök méretétől, fajtájuktól függően jó lenne nagyobbra váltani, ha pl veszel egy 450 literes akváriumot, amiben van 400 liter víz, akkor egy 1600lph-s szűrőt kell venni minimum, a többi paramétert is meg lehet nézni, de teknőcök szempontjából ez lenne fontos. A belső szűrők általában csak mechanikailag szűrnek, tehát egy jó nagy semmit érnek, mert azt is rosszul teszik. Külső szűrőben van kémiai, biológiai és mechanikai szűrés is. Az is mellette szól, hogy egy megfelelő külső szűrő mellett jóval ritkábban kell akváriumot takarítani.


Ilyet találtam a 100 litereshez:

[link]


Viszont nyomatékosan hangsúlyoznám, hogy 100 liter nagyon kevés bármilyen fajnak is hosszútávra. Szóval ha még kicsik, akkor később úgy is nagyobb fog kelleni, ahhoz meg már ez a szűrő kevés lesz, tehát hosszútávra tervezve érdemes erősebb szűrőt venni. Például ez jó lehet később is:


[link]


Elég megbízható kis szerkezet, ha meg mégy nagyobb, 500-600 literes akváriumot akarsz majd venni, akkor sem kell kidobni, hanem egyszerűen csak veszel mellé egy másik ilyet. Ez talán az egyik legpénztakarékosabb megoldás hosszútávú szűrésre.

2016. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!