Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A hüllőknek van lelke?

A hüllőknek van lelke?

Figyelt kérdés
Csak mert én nem tartottam sosem hüllőt, csak videókat nézem róla, de azt tudom hogy a kutya macska de még az oroszlán(persze ha nem vadállatként nevelkedett) akkor igényli a szeretet, tehát hogy simogassák, játszanak vele...stb. A hüllőknél meg azt látom h ha simogatja a gazda sz@rik rá. :D
2016. márc. 11. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

"(persze ha nem vadállatként nevelkedett) "


A vadon élők is igénylik, csak nem az embertől. Ha láttál már természetfilmet, láthatod, hogy micsoda harcok és érzelmi csaták dúlnak a kiválasztott párért, vagy a kölykeikért.

Szerintem a hüllőknek is van bizonyos "érzelmi világuk", érezhetik magukat ők is jobban vagy rosszabbul, csak nem olyan fejlett, mint egy emlősé. Fizikai felépítésükből kifolyólag sem tudják úgy kifejezni az érzéseiket, nem tudnak dörgölőzni, meg nem olvasható le a képükről az érzelem, mint pl. egy kutyáéról, mert nem olyanok az izmok a képükön. Egy kutya pl. fel tudja húzni a szemöldökét, tud szomorúan nézni, vagy érdeklődve, vagy vidáman. Ettől tartjuk őket emberibbnek.

Ezen kívül a hüllők a hidegvérűségük miatt is másképp reagálnak érintésekre. Úgy tudom a hidegvérű azt jelenti, hogy nincs olyan belső mechanizmusuk, ami egy állandó testhőmérsékletért felelős, mint az embernél, hogy az átlag hőmérsékletünk 36 fok, ha hideg van, ha meleg. A hüllő a külső környezettel szabályozza magát, vagy hűvösre bújik, vagy kifekszik a napra. Talán ez lehet az oka, hogy nekik az emberi meleg kéz érintése zavaró is lehet.

Hogy minek, vagy kinek van lelke, szerintem senki nem tudja biztosan, de én azt mondom: Minden, ami, vagy aki fél a haláltól és az elmúlástól. Márpedig a legtöbb állat, mint ahogy a hüllő is, félelemmel, vagy agresszióval reagál a veszély helyzetre.

2016. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Testvéremnek volt szavanna varánusza, na ő pl. egyértelműen tudtunkra adta, hogy imádja, ha a fülét dörzsöljük :D Többször bemászott az ölünkbe,nyomta a pofáját. Királypitonoknál is volt, hogy szépen rátelepdtek a kezünkre, tenyerünkre tekeredtek, de ugye ők inkább a hő miatt és nem a simogatásért, de láthatóan tetszett nekik.


Tény, hogy össze sem lehet hasonlítani egy kutyával.

2016. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egyből egy videó jutott eszembe, amit internetországban láttam régen:


https://www.youtube.com/watch?v=p-zGIS-WWZQ

2016. márc. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!