Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most kaptam egy égszerteknőst!...

Most kaptam egy égszerteknőst! Szerintetek mit rakják az akvriumba, mit ágyak neki enni mert láttam már hogy paradicsomot és saláta levelet is adnak nekik azt szabad?

Figyelt kérdés
2016. máj. 14. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
*ékszerteknős
2016. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

olvass utána alaposan!

nagy vonalakban annyi,hogy ugye vízben tartjuk. kell neki aljzat, kimászó, melegítő lámpa, uv lámpa,általános világítás. ez a három, de főleg a melegítő és az uv ,azok nélkülözhetetlenek.

tegyél be neki vízi növényeket, amíg kicsi nem is nagyon bántja.

eleségnek fagyasztott halat kapjon meg rákokat, kagylót, csigákat..ezeket kereskedésben meg tudod venni. arra kell figyelni,hogy édesvíziek legyenek ezek. a tengeri hal/rák nem jó. csak ezeket adni neki elég, de kiegészítésnek sokan szoktak még kisebb rovarokat adni a tekinek.

szerintem a hal is elég,nem unják meg.

szárított dolgokat ne adj neki. a paradicsom nagyon szennyezné a vizet, a saláta meg tele van vegyszerrel. ne add neki. szerintem görög tekinél láthattad,hogy ezt kapnak kajának.(de nekik sem jó!! nemhogy ékszernek).

maradj a halnál meg a vízinövényeknél.

és érdemes már most szép tágas akváriumot venned,hogy ne kelljen hamar lecserélni.

a vízszűrőről még nem írtam. az is nélközhetetlen. külső szűrőt vegyél mindenképp, nem bánod meg.


még annyit jegyeznék meg, hogy legközelebb olvass utána, szerezd be a felszereléseket és utána vegyétek meg az állatot! az lenne a helyes sorrend.

2016. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kettes szépen és tömören összefoglalta. Itt egy link, amiben teljesen megbízhatsz, ez alapján kell jól tartani egy ékszerteknőcöt:

[link]


Aztán ajánlom még figyelmedbe facebookon a Teknőstartók csoportját. Sok tapasztalt teknőstartó van benne, egyikük írta a linkelt cikket is. Nem lesz olcsó mindent beszerezni neki, ahogy fentebb is írta kettes, első sorban az uv és a melegítő lámpa a legfontosabb. Utána a külső szűrő (fontos, hogy külső legyen) és egyebek.

2016. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönööm a segítséget!
2016. máj. 22. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!