Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac ehet hagymát?...

A tengerimalac ehet hagymát? Es nem lesz baja a vizes salatatol, ha vizeden adom ods neki? (mar odaadtam, es a salata a kertunkbol van, vegyszerek nelkul)

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem salátát nyugodtan, de a hagymát nem javaslom. Olyan nehéz a nyers hagymát lebontania a mi gyomrunknak is, ő meg nem szokott hozzá. Én nem mernék adni neki. De salit igen.
2015. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hagymát nem ehet. Ne adj neki! Semmilyen fűszeres vagy erős ételt nem ehet.

Ami a salátát illeti: Nem azzal van a baj, hogy vizes, hanem hogy azt sem ehet. Attól, hogy évente két-háromszor kap (szigorúan kertben termett, vegyszerek nélküli) salátát, nem lesz baja, de ne csinálj belőle rendszert.

2015. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#1: A salátával az a baj, hogy felfúvódik tőle, ha túl sokat kap. Nem egészséges.
2015. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De kapott egy levelet(kisebbet)
2015. ápr. 9. 19:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem lesz baja?
2015. ápr. 9. 19:51
 6/12 anonim ***** válasza:

A salátát nem azért nem eheti, mert puffad, hanem mert a piaci saláták leveleit agyonvegyszerezik, és azt az ő szervezete jobban megszenvedi, mint a mienk.

Kérdező, ha saját kerti salátából adtál, amit nem vegyszereztetek, akkor nem lesz baja. Ha piaciból, akkor figyelj oda, mutat-e valami tünetet, pl. hasmenés, egy helyben gubbasztás (=puffadás) vagy épp székrekedés. Bár nem hinném hogy 1 kicsi levéltől baja lesz. Ha meg tegnap este óta nem volt semmi, akkor is nyugodt lehetsz :)

2015. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:)

Nem volt semmi baj.Szerencsére.

2015. ápr. 10. 22:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egyrészt örülök, másrészt nem olvastam végig a kérdést (-.-) Látom, a kertetekből van, onnan bármikor adhatsz neki nyugodtan :)

2015. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

:)


a ti malacotoknak mi a kedvenc kajája?

2015. ápr. 11. 17:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a sárgarépa megy nagyon. Meg a "zöldek" is: petrezselyem levelére, sóskára úgy vetik rá magukat, mint az őrültek :D Persze ebből ritkán kapnak, mert veseköveket okozhat.

A nagyobbik malacom amúgy mindent megeszik, a kicsi válogatósabb, neki a paradicsom, eper egyáltalán nem jön be, a narancsot, mandarint is sokszor otthagyja.

(előző voltam megint)

2015. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!