Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terrárium fűtése?

Terrárium fűtése?

Figyelt kérdés

Van két gabonasiklóm.

Kb 8 hónaposak. A megfelelő hőmérséklet biztosítását eddig infra lámpával oldottam meg, viszont ez eléggé sokba került (nem az izzó, hanem a működtetése).


Szerintetk lehetne úgy fűteni a terráriumot téeln, hogy a közepébe belehelyezek egy főzőpoharat, vagy nagyobb átmérőjű mérőhengert, amelybe vizet teszek, majd a víz hőmérsékletét 35 fok C-ra beállítom. Szerintetek ez jó megoldás lenne egy 45 l. térfogatú terrárium fűtésére?

Egyes állatkereskedések weboldalai szerint, elég volna egy 25 W-os vízmelegítő is.

Azért szeretném így megoldani, mert ha nem vagyok otthon, akkor sem melegedik 35 fok fölé, valamint mindig tudnám biztosítani a nappali és éjszakai hőmérsékletet is.

infra lámpával ez kissé nehéz, ugyanis hallgatóként nem mindig vagyok itthon.



2016. máj. 18. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én fűtőlapot javaslok
2016. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az nem tud tulmelegedni?

Biztonsagosan lehet hasznalni akkor is ha napokig nem vagyok otthon?

2016. máj. 19. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk az van évek óta.Sosem volt vele gond.
2016. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egy 45 l. térfogatú terráriumba mekkorára van szükség? Az egész terrárium aljára kell tenni, vagy elég csak felére, 2/3 részére?

2016. máj. 19. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!