Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen vízinövény adható enni...

Kattitikki kérdése:

Milyen vízinövény adható enni az ékszerteknősöknek?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb fajta ami viszonylag olcsó és gyorsan szaporodik? Hol lehet beszerezni? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

2016. máj. 27. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb a békalencse, de miért nem adsz neki salátalevelet vagy pitypang levelet ? Nem feltétlenül vízinövény kell neki.
2016. máj. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De igen, feltétlenül vízi növény kell neki, mert a természetben maikor kimegy a tóból nem fogadja senki salátával. Azt kell neki adni, ami a természetes környezetében előfordul. Ráadásul teljesen felesleges, mert semmi tápértéke nincs. A pitypang is szárazföldinek való.


Amit nagyon szeretnek az a békalencse, átokhínárok, vallisneria. Itt egy link:


[link]


Az alja fele részletesen le van írva, hogy mit szabad és mit nem. A lista megbízható forrásból származik. Egyébként érdemes lehet az egészet átolvasni, a jó hüllőtartás alapjai vannak benne leírva, hátha találsz valamit, amit még nem tudsz.

2016. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A többire is válaszolva:


Én innen szoktam venni:

[link]


Itt kifejezetten takarmánynövényeket termesztenek, tehát általában nem díszítés szépségűek, viszont elnézve, hogy habzsolják a teknőcök biztosan nagyon finomak. És persze olcsó is. Én az első alkalommal próbáltam beültetni a növényeket, de még az nap mindent szétrágtak és kiástak, majd úgy 1 hét alatt meg is ettek mindent. Szóval teki mellett úgy hiszem általánosságban elmondható, hogy nem fogsz növényt növeszteni. Mostanában egy külön lavórban tartom a növényeket és onnan adagolom nekik. A lavórba a vizet a teknőcöktől vettem ki, így volt tápanyagtartalma, illetve ablak alá tettem, így egyébként szépen nőnek az átokhínárok egy darabig, de gyorsabban fogyasztják, mint ahogy nőnek, szóval én úgy havonta szoktam rendelni három tekncőre növényt. Érdemes a fenti hsz-ben leírtakból több növényt is vásárolni. Ha a teknősforómus oldalról lenézed a növényneveket és megkeresed az általam linkelt oldalon, akkor látni fogod, hogy tízforintos nagyságrendben vannak általában. Vallisneriat, békalencsét és átokhínárt, utóbbiból főleg argentint (egeria densa) mindenképp javaslok. Ezekkel nem igen tudsz mellélőni, a többivel meg érdemes lehet kísérletezni. Én próbáltan pénzlevelűt is, de azt nem szerették, na meg a piscia-t sem.

2016. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :D
2016. máj. 28. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:
nálam a kagylótutajt is szeretik, ha van tavad tavirózsának a levelét is adhatod nekik
2016. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!