Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görögteknőst érdemes így tartani?

Görögteknőst érdemes így tartani?

Figyelt kérdés

A görögteknősöm 14 éves, a kezdetektől csak akkor szoktuk kivinni a kinti kifutójába, ha meleg van, éjszakára behozzuk.

Sok helyen olvastam, hogy ilyenkor kiköltöztetik és éjszakára sem viszik be. Tapasztalatok erről? Ha mi már x éve így tartjuk, akkor mostmár nem lehetne másként, igaz?


Illetve aggódok, mivel a szomszédba nem rég költözött egy kutya, és ez családi ház, közös a kert, bár a kutya nem szokott hátra menni a teknőshöz, de sok helyen olvastam, hogy ha a kutya játszani akar a teknőssel, megharapja, akár meg is ölheti. Aggódok érte. Vajon komolyan árthat neki? Vagy felesleges az aggodalmam?



2016. jún. 7. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A kutyától mindenképpen érdemes elzárni. Az én vörösfülűmet megharapta régen az egyik kutyánk, hosszú volt a felépülés. Sokáig nem bántotta, de egyszer csak megfogta és átharapta a páncélját.
2016. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kutyától mindeképpen elzárva kell tartani, ez nagyon fontos. Egyébként itt nem igazán fogsz választ kapni, itt maximum csak 1-2 tapasztalt teknős tartó van (mi is inkább vízi tartók vagyunk), ők is csak ritkán, szóval ajánlom figyelmedbe facebook-on a Teknősbarátok csoportot. Ott rengeteg szárazföldi tartó van, esetenként sok tapasztalattal. Rendszeresen felmerül ez a kérdés ott is, tudni fognak segíteni.
2016. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Amennyiben van kerti kifutója,szóval rendesen zárt (nem mehet be semmi és a teknős sem tud megszökni) akkor felesleges éjszakára bevinni.Ha vihar van vagy hűvősebb éjszaka,akkor persze beviheted.De egy átlag nyári éjszakán felesleges.


A kutya tényleg veszélyes a teknősre. Ezért fontos,hogy felülről legyen rács a kifutón. Alapvetően nem is lenne fontos, mert már ha már 14 éves,akkor madarak és macskák nem ártanának neki.De a kutya sajnos igen.Rengeteg példa van arra,hogy megölte a kutya a teknőst.Még jól szocializált kutyánál is.

[link]

ilyesmi fedésre gondoltam. (maga a kifutó nem a legjobb a képen,szóval ne azt nézd :D)

2016. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Azt még kihagytam,hogy nekem is vannak szárazföldiek és nyáron kiskoruktól kezdve kint vannak. vihar előtt hozom be vagy amikor nagyon le van hűlve a levegő.
2016. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kint hagyhatod, annyi, hogy kell a teknősnek egy árnyékos helyet biztosítani, és egy helyet, ahová betud húzódni esőbe, hidegebb éjszakákba.


A kutyával vigyázz, akármilyen szelídek is, megfogja ölni ha megtalálja!

2016. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!