Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szímixet lehet adni tűzhasú...

Szímixet lehet adni tűzhasú gőtéknek is és csak az enyémeim esznek ilyen ügyetlenül?

Figyelt kérdés

Ez a kategória tűnt a legmegfelelőbbnek.

Tegnap vettem nekik dobozos szívmixet. Eddig szárított vörösszúnyoglárvát ettek, de az most nem volt a boltban. Megettek egy egész kockát belőle, szóval az ízével nem volt gond, de biztos nem árt nekik?


Másik kérdésem az lenne, hogy a természetben mennyire jó "vadász" egy gőte? Úgy értem mikor adok vörösszúnyoglárvát, ők olyan mintha nem is látnák. Feljönnek érte, de majdnem mindig máshova kapnak a szájukkal. Ilyenkor arra gonolok, hogy lehet a vízfelszíntől. De mikor kisebb gilisztát adok nekik, akkor is kell min 15 perc, míg meg tudják fogni. Érte kapnak, de nem tudják megtartani. Ekkor elgondolkodok, hogy neten azt írták, hogy az élő táplálékot esznek. Na de így? Mikor az egyhelyben lévő táplálékot sem képesek megfogni? A kérdés az lenne, hogy másnál is így van-e vagy csak nálam?


2010. ápr. 12. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Pl a Balatonban a kövek alatt rengeteg kis kukac van.

Ha ott lakna egy gőte, akkor biztos a kő mellett feküdne mindig, és a kő alá próbálná bepaszírozni magát :)


A gőte az szerintem a természetben csak félévente eszik, mert simán kibír fél évet is kaja nélkül.

2010. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szívmixet nem ehetnek, súlyos betegek lesznek tőle!

Etess velük inkább szárított bolharákot, fagyasztott szúnyoglárvát, haleledelfajtákat összekeverve; valamint teknőstápot porlasztva! Az enyémek ilyeneket kapnak! 3 volt nálam, Egy megpusztult, mert öreg volt(10 éves volt), de a másik kettő még él(azok 3 évesek). Nagyon cukik! Xifókkal és plattykkal tartom őket, jól megvannak!

2018. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!