Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősök hány évig...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Ékszerteknősök hány évig élnek, és mikor nőnek meg?

Figyelt kérdés
2 éve él nálam két kis ékszerteknős, de még nem nőttek meg.. Mikor fognak megnőni? Van egy nagy ékszerteknősöm is, fogalmam sincs hány évesen vettem, de már nagy volt mikor vettem, és 14 éve van nálam. Meddig fog még vajon élni? Meddig élnek az ilyen teknősök?

2016. jún. 20. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Évtizedekig élnek. A növekedés üteme a tartási körülményeknek és az táplálásnak is függvénye.
2016. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15-20 évet írnak a neten, az enyém már 30 és most a legvirgoncabb. A méretük függ a tartástól, az akváriumtól amiben él.
2016. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

fogságban tartva már 10-20 évre is azt mondják,hogy öreg. pedig simán elélnek 50-70 évig is. de ehhez kell a megfelelő étrend és élettér.ezenkívül stressz mentes környezet. gondolok itt arra,hogy nem kell kivenni az akváriumból ha nem muszáj+ csak akkor tarts együtt többet,hogyha van elég hely és nem bántják egymást.

és tényleg az étrend nagyon fontos.. szárított vackokon tartva hamar vitaminhiányos lesz ,amibe könnyen bele is pusztul. ezenfelül ugye legyen uv lámpa vagy természetes napfény(nem ablakon át).

+ nagyon fontos,hogy ha fűtöd a vizét,akkor figyelj oda a levegő hőmérsékletére is. pl télen ha 25 fokos a vize,akkor ne legyen 20 fokos a levegő, mert megfázik és szintén belehal..

szóval van pár fontos dolog amire figyelni kell..és akkor szép hosszú életet élhetnek,akár minket is túlélnek.

a növekedés kb életük végig tart.de nyilván az első pár évben nőnek a leggyorsabb ütembe,utána már nem lesz olyan látványos. és amúgy a növekedés üteme is kaja függő. a tápoktól nem fognak olyan mértékben nőni,ahogy kéne.

amúgy szerintem kerti tóban a legjobb tartani. ősz végén és télen meg bent tartani egy jó nagy akváriumban. tavasszal meg nyáron kint a tóban. ez is sokat dob szerintem az élethosszon.

2016. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30-40 évig is élhetnek.Nekem is voltak de 2 év után elajándékoztuk őket
2016. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól vannak tartva, akkor még öregkorodban is veled kell legyenek. Tudod hogy kell őket tartani vagy csak a kereskedőre hallgatva állítottál fel valami kínzókamrát nekik?
2016. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!