Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gekkótartók! Óriási baj van,...

Gekkótartók! Óriási baj van, a gekkóm tojást rakott, de reggelre 2 vörös gömb található a farkánál/fenekénél, mi ez?

Figyelt kérdés
Olyan mintha szülés folyamán kijött volna a tojásokkal együtt valamelyik belsőszerve :OO :(((( Megviselte a szülés?Kifolyt a bele?Vagy mi ez???????

2016. jún. 29. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd el állat orvoshoz, nekem is van gekkóm, de sajnos csak 1, úgyhogy ilyen sosem lesz nálunk. Vidd el, mert nem tudhatjuk mi a baj:S
2016. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A jószágnak valószínűleg kloáka-előesése van.

Ha még a terráriumban van, vedd ki onnan, és tedd egy dobozba, aminek az aljára TISZTA kéztörlő papírt helyeztél. Így kevesebb homok vagy egyéb szennyeződés kerül az előesett részre.

Azonnal vidd el állatorvoshoz. Még ma. Minél tovább van kinn az előesett rész, annál nehezebben tudja az állatorvos visszatenni. Ajánlom az Exopet rendelőt, ők értenek a hüllőkhöz.

Ami az okot illeti, nem tudom, hányadik tojásrakása ez a gekkódnak, de feltételezem, hogy az első. Vagy korán lett tenyésztésbe fogva (az ivarérettség NEM jelent egyben tenyészérettséget is. Célszerű az ivarokat külön nevelni, és csak akkor egybetenni őket, ha a nőstény kellően nagy, erős, jó kondiban lévő a szaporodáshoz).

A másik ok a nem megfelelő hidratáltság (kevés vizet és/vagy túl alacsony páratartalmat biztosítottál az állatodnak).

Sajna a rossz hír az, hogy ha egy állatnak egyszer kloáka-előesése van, akkor nagyon valószínű, hogy ez visszatért, és máskor is lesz neki. Személy szerint én inkább kivonnám a tenyésztésből.

2016. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2-esnek igaza van. Annyit tennék hozzá, hogy ne akarj szaporító lenni. Kérdésedből az látszik, hogy fogalmad sincs a hüllő tenyésztésről! Az nem annyiból áll, hogy fogjuk a hímet és a nőstényt aztán össze eresztük.
2016. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem szaporítom!! 13 éves lány vagyok és nekem ők a házi kedvenceim, a fiúval rendszeresen csinálják, de nem durván, nem harapják meg egymást, egy fészekből származnak, és már 3 éves, rengetegszer tojt életében, olyan 20x biztos vagy még több, csak a tojásai mindig záptojások lettek, mert nem tudtuk őket kikelteni, de ez nem is lett volna cél
2016. júl. 4. 10:33
 5/13 A kérdező kommentje:
Meghalt :'( :'(
2016. júl. 8. 17:38
 6/13 anonim ***** válasza:
És mit mondott az állatorvos, mikor (tanácsaink szerint) elvitted hozzá?
2016. júl. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok ilyenkor azt ajánlják, hogy egy tiszta es nedves vattát rakjunk a fenekükhöz, amíg elszállítják hozzájuk!-ha esetleg valakinek hasonló ügye lenne.
2016. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem volt rá időm elvinni, akkor halt meg amikor elhatároztuk volna :((
2016. aug. 4. 17:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Részvétem, szegény picúr! :(
2016. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm együtt érzésedet! :( Szerencse a testvére még megvan! :)
2016. aug. 11. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!