Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valaki felvilágosítana?

Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy pézsmateknőst, viszont mindenkitől mást hallottam.

Most kell neki lámpa vagy nem? Ha kell akkor a sima asztali lámpa is megfelel vagy különleges, UVB vagy UVA kisugárzású égő kell? Ha ez kell akkor halottam az Exo Terra Repti Glo energiatakarékos égőről, mely 13 wattos, UVB 5.0 kisugárzással, ez jó? Hány órát kell égjen?



2016. aug. 7. 03:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Vízi teknősöknek nem igazán kell uv.

Olyan fényforrás kell, ami meleget ad, hogy fel tudjanak melegedni.


Ehhez energiatakarékos nem biztos, hogy jó, mivel az attól e.t., hogy inkább csak fényt ad, hőt nem.


A pézsmateknős szereti a hűvösebb környezetet is, és ha e.t égővel vagy leddel (sima asztali lámpával) elég közelről meg tudod világítani, jó lehet az is.


Ha ezek nem adnak elég meleget, akkor spot égővel kell megvilágítani a napozóhelyének a felét.

A másik fele maradjon árnyékos.


A legjobb megoldás az utóbbi.

Nagyobb meleget adó spot lámpa (sima foglalatú lámpába becsavarható égő) és a napozóhelyét csak részben megvilágítani. Így árnyékba is tud húzódni.

2016. aug. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Pluszt 1-2 rövid cikk.

2016. aug. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2016. aug. 7. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:
A pézsmateknősökhöz nem értek, nekem ékszerem van. Az viszont biztosan nem igaz, hogy a vízi teknősöknek nem kell UV. Ha a lakásban vannak, akkor UVB-fényre szükségük van, mert azt az ablaküveg kiszűri. Anélkül viszont nem tudnak beépülni a tápanyagok.
2016. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!