Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felvilágosítana valaki ezekről?

Felvilágosítana valaki ezekről?

Figyelt kérdés

1 hét múlva hozom el a tacskóm, már mindent megvettem neki csak lenne 1-2 kérdésem.

1, buszon szállító és szájkosár nélkül, de pórázzal és kézben lehet hozni?

2, vegyek neki valami egyszerű ruhát télre?

3, mi van akkor ha egyszerűen bunkó a buszsofőr és nem enged fel kutyával?(nincs kocsim)


2010. nov. 30. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérdéseidre válaszolva:

1. igen, a kistestű kutyákat kizárólag pórázzal lehet ölben felhozni a buszra, de nem árt hogyha van szájkosarad, bár nem kérik ha ölben hozod de én azért vennék neki. :)Ja és ha ölben hozod nem kell neki jegyet fizetni, de ha a földön akkor pedig 250. Ft egy jegy.


2. Igen, kéne neki. Szerintem olyat vegyél, ami bennt tartja a meleget, vagy esetleg még egy kis esőkabátot is, ezeket célszerű.


3. A buszsofőrnek kötelessége felengedni, bár ha a kutyád bepiszkít,és/vagy zavar más utasokat (pl. összekoszolja a ruhájukat, megharap valakit, stb) akkor leszállíthat a buszról. Ajánlom hogy előtte szoktasd hozzá a kutyusodat a buszozáshoz, vagy ahhoz hogy szűk helyen van, és hogy nyugton kell maradnia, mert lehet hogy első alkalomkor nagyon meg fog ilyedni :)

2010. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1, szákosarat és pórázt is szoktak kérni. Ezt leszámítva nyilván mind1, hogy földön vagy kézben utazik (ülésen elvileg nem mehet), de ugyanúgy kell neki jegy.

2, attól függ, hogy volt tartva. Ha kint, akkor nem kell neki. Ha bent és nincs normál téli bundája, akkor kellehet neki, vagy szoktatni kell a hideghez.

3, amennyiben teljesíted az utazás feltételeit, akkor ehhez nincs joga, de legrosszabb esetben megvárod a következő buszt.

2010. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

azt hiszem szájkosár mindenképp kell.

ha minden igaz a tacskónak nem kell ruha de célszerü megkérdezni a tenyésztőjétől vagy akitől megveszed.

köteles felengedni ha ápolt és látszikrajta h nem egy vérmes állat.(de ezt is csak azt hiszem)

2010. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Előre is gratulálok a leendő tacskódhoz, nekem is van egy tacskóm, ő már 3 éves, de hidd el, ők a legjobb kutyák!:)


1, Mivel kistestű kutya, simán elfér az öledben, teszel rá egy pórázt, felkapod az öledben, veszel neki (és ki is lyukasztod) egy jegyet, és felültök a buszra. Figyelsz rá, hogy ne zavarja az embereket, legyen nálad zacskó ha esetleg hánynia kell, stb.

2, Én nem tartom idegennek azt, hogy ha egy rövidszőrű kistestű kutyára pl a hideg miatt séta közben ráadnak egy egyszerű ruhát. Szerintem vegyél neki, főleg ha sétáltatni is szeretnéd (jó lenne, szüksége van a sétákra) akkor a lakásból ki a hidegbe az nem jó, kell neki a ruha. Ne legyen túl csicsás, az enyémnek is van, egy sima egyszerű kék kötöttféleségű pulcsi.

3, Ilyet nem tehet. Ha megfelelően szállítod a kutyát, és van jegye (lukasztasz is neki) akkor köteles felengedni, amennyiben BKV buszról van szó, ha nem BKV, akkor el kell olvasni a szabályzatot, hogy mit ír a kutyaszállításról.


Ezen az oldalon nagyon sok infó van a kutyák tömegközlekedésen való szállításához:

[link]

2010. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1, Pórázzal kézben/ölben viheted buszon. Mivel marmagassága 30 centi körül van. Nem hiszem, hogy szólna ha a kutya jól viselkedik, de esetleg beszerezhetsz egy szájkosarat ilyen célra.


2. Hosszú, rövid vagy drót szőrű kutyáról van szó? Talán most még kéne amíg kölyök, de később (ha csak nem rövid szőrű) nem kell.


3. Olyant nem csinálhat, hogy nem enged fel a buszra. Főleg ha veszel a kutyának jegyet. Még ha táskában vinnéd kézi poggyászként és nem fizetsz rá jegyet úgy oké ha szól, de ha fizetsz is akkor nem szólhat. Bármilyen kutyát fel kell engednie ami nem zavarja az utasokat és megfelelően van ellátva (értem ezalatt azt, hogy nagykutyáknak szájkosár)

2010. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még egy kérdésem lenne.

Sajonso nem tudom előre hozzá szoktatni a kutyust a buszozáshoz, és ilyenkor mit csináljak?

Félek, hogy ugatni vagy nyüszíteni fog. Esetleg bepiszkít.

Valami tipp?

Sajnos szállítót nem tudok venni, már voltam a közeli kutyás boltaban de csak 3-4 hét múlva jönnek a szállítók és egyb felszerelések.

2010. nov. 30. 19:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát is könnyen lehet orvosolni.

Amikor felszálltok a buszra, kezdd el nagyon nyugodtan nyugtatni, simogatni, biztatni, hogy nincs itt semmi baj, esetleg jutalomfalatokat is adhatsz neki..

Nem lesz ott semmi baj, félni fog, de csöndben lesz :-)

2010. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én kézben, egy plédbe csavarva hoztam haza a kutyusomat anno. Az öcsém jött velem, hogy ha kell, akkor valaki tudjon segíteni.

Pest egyik végéből mentünk a másikba busszal, metróval, busszal. Szerintem ezerből egy olyan sofőr van, aki húzza a száját, nálunk semmi baj nem volt. Jó, az út végén egy hirtelen fékezésnél egy kicsit megijedt, és a nyakamat egy picit megkaparta, de ennyi:) Nem volt sírás.

Nem kakilt be, nem pisilt be.


Nálatok sem lesz gond, ne aggódj. Csak rendesen legyen bebugyolálva, mert ő még pici, és kint hideg van.

2010. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, kölyök tacsiról van szó. Egy kis hátizsákba is beleteheted, úgy is szállíthatod. Persze a feje legyen kint. Mi a 2,5 hónapos cane corsónkat úgy szállítottuk a buszon, hogy a párom a mellkasára vette fel a hátizsákot és abba utazott a buszon a kutya. Látványnak sem volt utolsó. Azért is jó lenne vmi táska, mert bele tudsz tenni egy törölközőt, ha esetleg bepisilne. Vegyél neki egy pici kis játékkötelet, nem tudom, mi a hivatalos neve, sok vékony szálból sodort kötél, mindkét végén csomóval, azzal biztos jól elszórakozik.

Gratula a tacsihoz, nekem is van egy szálkás, csúcs jószágok!

2010. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a szállításra javasolnék egy szállítóboxot, mert kevesebb a macera, nem nyaggatják a kutyát,a szájkosár is felesleges és a legbunkóbb sofőr se fog egy mukkot sem szólni. Ne felejts el szólni előre akitől kapod a kutyát, hogy busszal fogod szállítani és ne kapjon enni az indulás előtt néhány órával. Különben a végeredmény a buszban fog landolni. Vigyél magaddal vizet itatóval, meleg pokrócot (petbed) amit nem sajnálsz - hátha baleset történik benne vagy a kutya megrágja -. Amint hazaérkeztetek a kutyus kapjon enni, gondolom erre is már fel vagy készülve.


Jó kutyázást !

2010. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!