Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 25 C-fok feletti hőmérséklet...

25 C-fok feletti hőmérséklet kell neki nem? :S

Figyelt kérdés

Tegnap hoztam egy kis sárgafülű ékszerteknősom.

Úgy tudom még ilyen kicsik addig kell nekik az a 27-28 C-fok! Ha már felnőnek elég a szoba hőmérsékletű ami nálunk 22 C-fok...

De valakinél olvastam hogy felesleges vízmelegítőt berakni nekik.

Ez igaz?


2016. aug. 18. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem raktunk kicsi kora ota jol erzete magat bar a mienk vorosfulu volt. Lehet ok jobban birjak a "hideget".
2016. aug. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Szükséges fűtő. Nem az a cél, hogy éppenhogy megéljen, hanem hogy a megfelelő feltételeket biztosítsd neki.
2016. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor jó mert ma reggel beszereztem neki egyet (vettem),még jó :)

De am ez is olyan hogy ahány ház annyi szokás de én a legjobbat szeretném neki :D

2016. aug. 18. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi féle kínzási mód. Tisztelet a kivételnek persze. Egyetlen irányt kell követni bármilyen állat tartásánál. Az pedig az, hogy a természetes élőhelyüket a lehető legpontosabban lemodellezd. Ha az 26 fok, akkor az nem 22 fok. Ha ott van uv sugárzás, akkor venni kell uv sugárzást kibocsátó lámpát és a többi.


Két iszonyúan gyakori hibát követnek el a kezdő teknőstartók meg gondolom úgy általában a hüllőtartók.


#1, Rossz helyen informálódnak, mert a 9 éves pistike is blogot ír a teknőstartásról miközben azt se tudja, hogy egyáltalán milyen teknőse van.


#2, El is hiszik a "nem kell ez" meg "csak lenyúlás, igazából hül.yeség az" meg a társai szövegeket, mert úgy mindjárt barátságosabb a pénztárcának a helyzet.


Az első elkerüléséhez keresd fel facebook-on a Teknőstartók csoportját, a második elkerüléséhez pedig fogadd el, hogy egy kezdő akvárium felállítása 150-200 ezer Ft (ha középtávra tervezel).


Ha kicsit támadónak érzed a hsz-t, akkor ne érezd annak, Te idejöttél és megkérdezted, más meg elfogadja a hüly.eséget. Szóval ez már önmagában jó irány. Csak sokat kell még tanulnod a teknősökről, erre nyújt lehetőséget az a csoport.

2016. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen sokat mert senkise úgy születik hogy kibújuk és már tud mindent :)

De nagyon sokat keresgélek és utána választok a legjobbat szeretném neki mint minden állatomnak (papgájaimnak,kutyáimnak...)

Már akkor raktam be neki vízmelegítőt ahogy meghoztuk mármásnap reggel rohantam a boltba egyért ami teknős barát és nem égeti meg ha hozzáér :)

2016. aug. 23. 11:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt lenne érdemes áttanulmányoznod:


[link]


Az itt leírtaknak megfelelő élőhelyre van szüksége a teknőcödnek.

2016. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm már minden megvan amiben kétejeim voltak :)
2016. aug. 24. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!