Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörösfülű tartása törvényellenes?

Vörösfülű tartása törvényellenes?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy betiltották a tartását,van valóságalapja?Akkor már csak a sárgafülűt tarthatjuk?
2016. szept. 23. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy ideje már azt sem forgalmazhatnak a díszállatkereskedések. Tartani még nyilván tarthatod, ha pl. 4 éve vettél sárgafülű ékszerteknőst akkor nyilván nem kell megválnod tőle, de fiatal példányokat már nem lehet beszerezni.
2016. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de kár pedig,ők a kedvenceim :( :(
2016. szept. 23. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom, szerintem is ők a legszebbek. Köszönjük meg ezt a sok gyökérnek, akik tömegesen engedték őket szabadon, mert felelőtlenül vágtak a teknőstartásba...Nekem szerencsére van egy 15 éves párom, úgyhogy bennük gyönyörködhetek. )
2016. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jó neked,itt van egy nagy tó van benne 2 sárga és 1 vörösfülű de nem bírom kifogni,nagyon éber és jól úszik nem úgy mint a mocsári,és tényleg nem tudom mire volt jó a tartásuk ha utána meg világgá lettek engedve
2016. szept. 23. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam javasolni, hogy esetleg nézz körül a környékbeli tavaknál, hátha élnek vadon - mondjuk lövésem nincs hogy lehetne őket befogni. Talán merítőhálóval, de ahhoz elég közel kellene hozzájuk kerülni.
2016. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van még egy ötletem, ha tényleg szeretnél tartani! :) A jófogáson sokan árulják, vagy kínálják ajándékba a megunt vörös- és sárgfülű ékszerteknősüket. Annyi, hogy ezek szinte mind kifejlett, nagy példányok, szóval jóó nagy akva vagy kerti tó kell nekik. :) Előbb-utóbb lehet ők is hasonlóan járnak, mint a szabadon engedett társaik, ha nem találnak új gazdik nekik. :/
2016. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Be lehet őket fogni pl mikor sütkérezik,vagy eszik,mocsárit azt könnyen be lehet.lassú és figyelmetlen,de az ékszer,az alvás közben is lát,állandóan figyel,gyorsan úszik,és nem a parton sütkérezik
2016. szept. 23. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen, nyilván ezért számítanak invazív fajnak, egyértelmű, hogy simán elnyomják a mocsári teknősöket. Nekem a nőstényemet kézbe venni is alig lehet, egyszerűen annyira erős és lendületes, könnyen kirúgja magát a kezemből. A mocsári meg csak behúzza magát ha sikerül megfognod.
2016. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!