Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet 2 sárgafülű teknőst...

Lehet 2 sárgafülű teknőst együtt tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok.oktober 3.lesz 3 éve hogy kaptam egy sárgafülű ékszerteknőst.ugy gondoltam hogy szereznék mellé egy társat.csak nemtudom hogy hogy jönnének ki egymással vagy esetleg meg e ölnék egymást.az akváriumom nagy.280 literes es a tekim hossza kb 15 centi.szerintetek ilyen idős korában jó ötlet lenne egy társ?erre azért gondoltam mert hátha így nem "unatkozna".mivel a tekik elméletileg társas lények.csak olyan emberek irjanak akiknek van tapasztalatuk teknősökel.megjedzést nem kérek.a válaszokat előre is köszönöm☺

2016. szept. 25. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A teknősök pont, hogy NEM társas lények, szóval én nem ajánlom, már csak azért sem, mert kettőnek már kicsi lesz a hely. Ha mindenképp szeretnél másik tenkõst, akkor külön tartsd őket! Ha jól tudom sárhafülűt amúgy sem lehet már kapni, különböző fajokat pedig megint csak nem érdemes összerakni. Nekem két vörösfülűm van együtt, eddig jól megvoltak, de 15 év után a hím most kezdte el terrorizalni a nőstényt... Most szerezhetek minel gyorsabban egy másik akváriumot felszereléssel, hogy ne legyen baj...
2016. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy első írja. A 280 liter még épp az elfogadható hely egy számára. Kettőnek már kicsi. És valóban nem társas lények, bár ha társaságba nőnek fel vannak társas cselekvéseik, de nem igénylik ezeket. Nálam is együtt vannak, de rettegek, hogy egyszer egymásnak esnek és akkor még egy akvárium meg a sok hozzávaló meg a dupla villanyszámla. Szóval magam sem javaslom.
2016. szept. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket.sokat segítettetek☺.en eddig teljesen abban a hitben eltem hogy tarsaslenyek mivel ha belegondolunk akkor akar a mocsari teknos akar a vörösfülű teknősök együtt napoznak meg minden.apukámnál is van 3 puci vörös fülű egy egészen nagy akváriumba bár,az sokkal kissebb mint az enyim.meg egy akváriumot meg nem tudok venni,egy reszt nem lenne arra is idom hetvegeknkent kipucolni,másrészt meg nincs helyem már a szobámban mivel a szobám eléggé kicsi ezaltal a berendezés elfoglal minden helyet meg az akvárium is.es mellé pluszban van egy kishalas akváriumom amikben bébi halakat nevelgetek🤗🤗.köszönöm mégegyszer☺
2016. szept. 26. 07:36
 4/5 anonim ***** válasza:

általában azért napoznak egy helyen, mert nincs más kimászó,ahova odasütne a nap, de mégis vissza tudnak ugrani a vízbe, ha kell.

nagy helyen(tóban pl) elviselik egymást, kisebb helyen(akváriumban) már gyakran összekapnak, megsebesítik egymást.

én nem javaslom,hogy vegyél még egyet.

rendezd be a mostani akváriumát úgy,hogy ne legyen ideje unatkozni :D legyenek növények, élő halak, csigák, bújkálók stb.. ezekkel elvannak egész nap.

2016. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat.befogom rendezni neki jo sok bujkaloval meg novennyel☺😊
2016. szept. 28. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!