Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen egészséges "teknőstortá...

Milyen egészséges "teknőstortát" csináljak az ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.a teknősömnek nemsokára(október 7.)lesz a szülinapja.gondoltam hogy mivel eddig nem most csinálok egy egészséges tekitortát neki.persze ezt nem úgy értem hogy egy nagy tortát hanem ami kizárólag teknősöknek van halból vagy ilyesmi.tudom fura,de nagyon imádom a tekimet mivel nem hafap meg stb.és gondoltam hogy igy "kedveskedek"neki egy ilyesmi "tortával" vagy "édességgel".ha van ötletetek lécci írjátok meg.a tekim szereti a banant,almát,halat,paradicsomot,uborkát,tubifexet,meg szúnyoglárvát és a marhahúst illetve a csirkehúst.ezekből lehetne neki valamit készíteni?a válaszokat előre köszönöm.megjegyzést nem kérek☺

#akvarisztika #teknősbéka #hüllő #teknőstorta #tekiszülinap
2016. szept. 26. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, alapvető tartási elv, hogy a természetes környezetét kell lemodellezni az állatnak ahhoz, hogy egészséges legyen. A természetben főként hallal és VÍZInövénnyel táplálkoznak (sehol nincs csirke, marha, uborka és társai). Ez nagyon fontos. Semmilyen marha meg csirke húst nem szabad adni nekik, nem bírják rendesen feldolgozni a bennük lévő zsiradékokat, ami már önmagában egy csomó problémát tud okozni. A gyümölcsökben ott a rengeteg cukor, ami szintén nem szükséges nekik, sőt ártalmas számukra. Arról nem is beszélve, hogy minden gyümölcs/zöldség permetezve és vegyileg kezelve van. És ezt nem lehet lemosás útján megszüntetni, mivel ez a zöldségek és gyümölcsök növekedése során beépül magába a termésbe. Ezek pedig mind ártalmasak a teknőcöknek. Ráadásul amíg mással (nem hallal) eteted addig megvonod tőlük azt, amire igazán szükségük lenne: a kalciumot. Nagyon-nagyon fontos lenne, hogy csak fagyasztott kishalat (semmi kárászfélét) kapjon enni a megfelelő rendszerességgel és folyamatosan legyen ellátva vízinövénnyel, mint például békalencse, vallisneira, átokhínárok és hasonlók. Szóval összességében kedves gondolat tőled ez a tortás dolog, de hidd el, hogy sokkal többet tennél a teknőcödért, ha megfelelően kezdenéd el táplálni. Adok egy linket, ahol nagyon jól le van írva a helyes tartás, benne a helyes táplálással. A forrás biztonságos. A link:


[link]


Még egy megjegyzés. A teknősök opportunista ragadozók. Ez azt jelenti, hogy mindent, de tényleg mindent megesznek, ami szembe jön. Még tárgyakat is. (Emiatt is könnyű rászokni a rossz etetési szokásokra.) Ez nem azt jelenti, hogy ő azt szereti és az neki jó. Érted mire utalok? Az, hogy mindent megeszik amit adsz neki, semmit nem jelent a részéről. Ők ilyenek. A természetben ez nem okozz gondot, mert ott nincs se agyonvegyszerezett zöldség, se olyan élőlény, amely elfogyasztása káros lenne számára, hiszen akkor vagy nem ott fejlődött volna ki vagy pedig megtanulta volna, hogy azt nem eheti meg.

2016. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.en eddig minden egyes helyem azt lattam hogy a zoldsegeket szabad csak a hejuktol meg kell szabaditani mivel azt nem tudja megemeszteni.mar miota megvan ezeket olvasgatom.legtobszor halat adok neki olyan fagyasztottat amit mondtal.es az akvariumban vannak halak is neki.ami pl guppi es utana olvastam hogy azt lehet neki adni.az akvariumban kergeti oket.a csirkehust eddig meg azt hittem jo lesz neki,mivel sok feherje van benne.es minden etelehez rakok direkt teknosoknek kifejlesztett vitamin cseppet.az en teknosom mondjuk nagyon valogatos.szoval nem ertek azzal egyet hogy mindent megesz ami az utjaban all es mozog.mivel a salatat peldaul nem eszi meg ugy mint a bekalencset,es mas egyebb zoldseget.ugyhogy valamilyen szinten tudja hogy mi a jo neki,legalabb is szerintem.megprobalom azt amit mondtal bar en mindenhol azt olvastam legyen nagyon valtozatos a taplalek rendje a zoldsegekkel.amit Bioboltban veszunk.de koszonom a segitseget
2016. szept. 26. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:

nagyon sok oldal van a teknőstartásról,amiket gyerekek szerkesztettek,vagy nem hozzáértő emberek. ezeket ne vedd készpénznek.

mindenképp állj át a fagyasztott édesvízi halra és egyéb édesvízi állatokra(kagylók,garnélák stb). és mindig legyen vízinövény bent neki. sokan szoktak néha 1-1 csótányt/szöcskét adni nekik. alkalmanként ok

amiket felsoroltál táplálék,egyiket se add neki. esetleg a tubi meg a szúnyoglárva maradhat alkalmanként, de nem a szárított verzió.

látszik,hogy fontos neked a teknősöd, úgyhogy bízok benne megfogadod a tanácsokat.

én szülinapja alkalmából egyébként mindig valami új kiegészítőt veszek az akváriumába.

ha jó helyet biztosítasz neki és megfelelően táplálod,az teljesen jó amúgy, más plusz nem kell.

de a mostani étrenddel nagyon rosszat teszel neki. nem fog így veled maradni évtizedekig, ha továbbra is ezeket adod neki.

2016. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hármas is jól beszél. Féltem kicsit, hogy hogy fogsz a dologhoz állni, de jól reagáltál, tényleg látszik, hogy törődsz a teknőccel. Hármasnak abban is nagyon igaza van, amit az oldalakról ír, nagyon sok a megbízhatatlan forrás. Ezért is adtam azt a linket, az teljesen biztos forrás (tudom, nem olyan könnyű egy nekifutásra átmenni rajta, de megéri). Évtizedes tapasztalattal rendelkező teknőstartó írta, én és még sokan mások is az alapján tartjuk őket. Ha azt követed, akkor egész biztosan csak jót tudsz tenni a teknőcöddel.


Visszatérve az eredeti kérdéshez nem tudom lehet-e nekik tortát csinálni. Akármit csinálsz az a vízben úgy is szétesik szerintem. Régen gondolkodtam én is ezen, aztán arra jutottam, mint hármas. Kapnak inkább valami ajándékot. Karácsonyra tervezek nekik venni red moor fát. Kicsit izgalmasabb lesz a terep tőle meg egy csomó plusz kapaszkodó, esetleg búvóhelyet helyet biztosít.

2016. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt.nagyon sokat segitettetek es igen nagyon fontos nekem a tekim mivel o az egyetlen haziallatom akivel lehet foglalkozni.megfogadom a tanacsokat es javitok az etrendjen a sajat erdekeben.lehet en is veszek neki valamit a szulinapjara inkabb.szerintem vizinovenyt.az nincsen neki.bar van ugye a lakasunkba 2 akvarium ahol teli van novennyel onnan lehet atrakni a tekimhez?es egy kerdes ami meg nagyon fontos lenne.hany evig elnek?mert mindenhol mast olvasok hogy meddig elnek.valahol 15 valahol 25 es van ahol azt irjak 40-60 ev.ezekbol melyik az igaz?es tenyleg nagyon koszonom a sok tanacsot mindenkinek😊☺
2016. szept. 28. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Az életkoruk tartásfüggő. Jól tartott teknőc elél vagy 50 évig, szóval a 40-60 igaz, ha jól tartod. Ezért mondjuk, hogy egy életre szóló döntés a teknősvásárlás.


Pár vízinövény, amit adhatsz nekik:

- Békalencse (Lemnoideae)

- Csavarthínár (Vallisneria sp.)

- Kanadai átokhínár (Elodea sp.)

- Vízipáfrányos békalencsehínárok avagy békalencsepáfrány (Azolla pinnata)

- Kardlevelű Echinodorus (Echinodorus martii, Ruffled Sword)

- Echinodorus sp. (Echinodorus quadricostatus, Broad Chain Sword)

- Echinodorus sp. (Echinodorus horizontalis, Queen of Hearts)

- Echinodorus sp. (Echinodorus bhleri, Broad Amazon Sword )

- Echinodorus sp. "Amazon" (Echinodorus grisebachii, korábban E. amazonicus, Amazon Sword)

- Pénzlevelű lizinka (Lysimachia nummularia, Penny wort Green)

- Pénzlevelű lizinka 'Aurea' ssp. (Lysimachia nummularia aurea, Pennywort Gold)

- Bokros süllőhínár (Myriophyllum scabratum, Giant Milfoil)

- Süllőhínár sp. "tavi" (Myriophyllum salsugineum, Lake Water Milfoil)

- Süllőhínár sp. "széleslevelű" (Myriophyllum amphibium, Broad-leaved Milfoil)

- Süllőhínár sp. (Myriophyllum pedunculatum, Mat watermilfoil)

- Sűrűlevelű átokhínár (Egeria densa, az Elodeahoz hasonlít)

- Érdes tócsagaz (Ceratophillum demersum, Hornwort)

- Tündérhínár (Cabomba carolineana, Green Cabomba)

- Csillárkamoszatok (Chara fibrosa and Chara corallina, Stone wort or Musk grass)

- Nitella sp. moszat (Nitella congesta)

- Bodros békaszőlő (Potamogeton crispus, Curled pondweed)

- Békaszőlő sp. (Potamogeton ochreatus, Blunt Pondweed)

- Hínáros békaszőlő (Potamogeton perfoliatus, Perfoliate Pondweed)

- Nagy levelű bakopa (Bacopa amplexicailis, Bronze Bacopa)

- Vízikalász avagy vízifüzér sp. (Aponogeton elongatus, Laceplant)

- Vízikalász avagy vízifüzér sp. (Aponogeton queenslandicus, Qld Laceplant)

- Orvosi vízitorma (Nasturtium officinale = Rorippa nasturtium-aquaticum, Common Watercress)


Innen tudsz rendelni: [link]


Változó, hogy melyikeket szeretik nagyon, úgy általában nagy kedvenc a békalencse és átokhínárok, illetve a vallisneria. Ezeket nálunk szinte nonstop eszik. Az anubiast meg megették, de sokkal lassabban. Az kicsit savas növény, ezért keserű íze van. Ha a felsorolásból vannak növényeid, akkor azokat nyugodtan adhatod.

2016. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tippet.az a baj hogy nemetorszagban elunk es nem hiszem hogy igy magyar oldalrol tudok rendelni.illetve anyukam.de talan ha elmegyek a freshnapfba akkor ott is kapok.vagy barmi mas allatkereskedesben.van valami olyan tap ami nem karos nekik?marmint most van egy amit nagyon szeret es eleg draga is volt ugyhogy szerintem jo a minosege.de minden teki tap jo neki csak szimplan kiegeszitonek?csak 1 heten max 1x adok neki de alltalaban 2 hetente szoktam neki ilyet adni.ezzel lehet baj?esetleg ezzel sem teszek neki jot?koszonom megegyszer☺
2016. szept. 29. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!