Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 2 sárgafülű ékszerteknős...

2 sárgafülű ékszerteknős együtt tartása?

Figyelt kérdés
sziasztok,karácsonykor szeretnék még egy teknőst a sárgafülű ékszerteknősöm mellé aki 3 éves.szerintetek elfogadnák egymás?.A tekim alapvetően nagyon békés.(halakkal él együtt és nem bántja őket:D).elég nagy az akvija hozzá.(asszem 200 literes)szerintetek ha jól megválasztanám a tekit akkor nem bántanák egymást?A választ előre is köszönöm:)

#teknősbéka #teknősök együtt tartása
2016. okt. 20. 00:20
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és ha a lány tekim mellé vennék még egy kislányt azzal nem lenne probléma?
2016. okt. 20. 00:23
 2/6 anonim ***** válasza:
N3m baj a teknös örül ha van melete másik
2016. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem igazán szokták ajánlani ,hogy két vízi teknőst tartsunk együtt.

kerti tóban oké, de akváriumban jóval kisebb a hely,nagy eséllyel összefognak kapni. mindig van egy dominánsabb,aki keményen odakap a másiknak.szóval én nem ajánlom.

ha mindenáron ragaszkodsz a másik tekihez, akkor szerezz be egy legalább dupla ekkora akváriumot. és hasonló méretű teknőst vegyél mellé.

lehet nem lesz semmi konfliktus, mert olyan is van.. de nagy eséllyel nem fognak kijönni. külön etetés segíthet majd,de az is lehet,hogy szét kell őket választani

2016. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom! Egyrészt a 200 liter önmagában kevés egy kifjlett ékszerteknősnek, inlább 300-400 fele gondolkodni, így nyilván, ha veszel még egyet, akkkor duplázni kéne a helyet. Nekem most 540 literben vannak, még kicsik, de már most úgy látom, hogy kezd kicsi lenni a hely. Ezenfelül a teknős nem társas lény. Ez azt jelenti, hogy semmilyen érzelemmel nem fog kötödni egy másik teknőchöz. Egyszerűen csak elviselik egymást, viszont bármikor úgy dönthetnek, hogy elég volt a másik társaságából és egymás ellen fordulnak. Ekkor szét kell majd őket választanod, ami azt jelenti, hogy mindent duplázni kell. Két, jó nnagy akvárium fog kelleni, kétszer kell a háromféle világítás, kétszer kellenek a külső szűrők és a többi. Nagyon nem pénztrárcabarát kilátás ez. Szóval sok gondot okoznál mahgadnak a közeljővőben és mindezt úgy, hogy rontanád a teknőcöd életkörülményeit. Ha van egy kis pénzed, akkor másik teknőc helyett érdemesebb lehet a mostani teknőcöd élőhelyét fejleszteni. Mindig lehet mit fejleszteni!
2016. okt. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.szeretnék mellé egyett mert hátha kijönnek de sajnos hely nem lesz ha elkellene őket különíteni.apukám ajánlotta fel hogy ő odaadja a teknősét mert nekik van 4 kicsi egy akváriumban és a legnagyobbik az 10 centis kb.a tekim meg úgy 15 centis.de ha az lenne hogy nem jönnének ki,akkor vissza vihetném apuéknak mert ő a többi teknőssel kijön de nem tudom hogy vele ki e fog jönni.másrészt ha jól tudom akkor az a teki vörös fülű.és rájuk azt mondják hogy szívósabbak..
2016. okt. 20. 11:58
 6/6 Pascal Áron válasza:
Szia! 15éves vagyok van 2 ékszertekim és nagyon jól megvannak.. Volt már hogy egymás hátán napoztak. Szóval nyugodtan vehetsz mellé mégegyet
2017. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!