Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárd gekkók . Mit csináljak?

Drizzter kérdése:

Leopárd gekkók . Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van 2 leopárd gekkóm, mikor hozzám kerültek kb.1-1,5 hónaposak lehettek és úgy tudtuk hogy mind a kettő lány

Most váltak ivar éretté, és kiderült hogy az egyik fiú. Hogyha esetlegesen párzanak, akkor a fiú nem foglya a lányt bántani? Mert én úgy olvastam hogy 1 fiú mellé 2 lány a minimum. És így most nem tudom hogy mit csináljak, külön terkóba rakjam őket vagy meglesznek 2-en együtt is?



2016. okt. 21. 15:48
 1/7 anonim válasza:

Szia! Egy fiú és egy lány gekkóm van. 4éve. Semmi probléma nincsen velük. A fiú néha kap egyet kettőt a fejére, de teljesen rendben vannak. Ahhoz meg hogy pároztatni tudd őket teleltetésre van szükség ami sok esetben el is pusztíthatja az állatot. Ezért nem igazán érdemes vele otthon kísérletezgetni (szerintem).

Nálunk a lány rakja a tojásokat rendszeresen, de mindig üres :). És így ennyiben ki is merült az ivarkülönbég.

2016. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ohh nagyon jó , megnyugodtam. Nem akartam őket pároztatni , csak kíváncsi voltam hogy ez így nem e probléma.
2016. okt. 21. 17:35
 3/7 A kérdező kommentje:
azért is kérdezem mert szoktam látni hogy a fiú csipkelődik vele, harapja a farkát, nyakát, ahol éri. nem tudom ez náluk mit jelent.
2016. okt. 21. 20:48
 4/7 anonim válasza:

És inkább ilyen játékosan teszi? Vagy komolynak néz ki? Nálam eddig összeharapás csak kajánál volt, ott is azért mert benézte, mellé harapott. Vagy a lány "üt" néha, de az is inkább csak figyelmeztető jelleg, és ha a fiú békén hagyja utána mintha misém történt volna.

Persze ugye minden állat más és más. Te látod hogy milyen mértékben bántják egymást. Mert ha súlyos, akkor ugye inkább javasolt szétszedni őket. De alapon nem kéne baj legyen.

2016. okt. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nállam is csak kajánál haraptak össze eddig. De most igy már rendszeresen csinaljak de nem durvan, csak igy megfoglya es nem engedi el, es ezt mindig akkor csinaljak mikor "párzanak" kicsit etyepetyeznek aztan mindent ugyanugy csinalnak mint eddig, egyutt aludnak meg minden .
2016. okt. 22. 14:14
 6/7 anonim válasza:
Hát figyelj, ezt tényleg te látod. Ha nem durva, akkor szerintem nyugodtan maradhatnak együtt.
2016. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint teleltetés nélkül is jönnek rendesen tojások és bizony MINDEGYIKBEN van pici gekkó.

Én nem teleltettem őket, mivel nem terveztem szaporítani, na ennek az lett a vége, hogy most 7-tel több tündéri porontyom van.

Persze ha az ember nem rakja a tojásokat egy (akár házilag készített) keltetőben akkor nagy valószínűséggel nem fognak kikelni és ekkor mondják azt, hogy üresek voltak a tojások. Ettől függetlenül lehet, hogy tényleg nem minden oké a tojással vagy éppenséggel valamelyik szülővel.

2016. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!