Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van 3 leopárdgekkóm. Tapasztal...

Van 3 leopárdgekkóm. Tapasztaltam hogy párosodnak és kb még 1-1,5 hét és lesznek tojások. Hogykell a tojásoknak keltetőt készíteni? És hogyan tudok 90%-os páratartalmat és 28-29fokot biztosítani?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
csempészd be őket a korházi inkubátorba... csak ne egyék meg a kisgyereket majd
2010. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem egy állatorvos több infoval tud szolgálni, mint mondjuk én vagy az előttem szóló :D
2010. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én éppen most próbálok ki egy egészen új módszert. Najó, annyira nem új, mert a vizes keltetőnek felel meg, max. a módja kicsit egyedi. Elmész egy háztartási gépeket forgalmazó boltba, de szeritnem használt boltban is találsz JOGHURT-KÉSZÍTŐ GÉPet. Ez a szerkentyű elméletileg nem olyan drága, nem kell a legdrágábbat venni, az a fő, hogy legyen egy búrája, és hogy folyamatosan fűtsön.


A joghurt-készítő gépet hazaviszed, és amennyire lehet, feltöltöd vízzel, és rátéve a búrát megméred, hány fokig melegít fel. Az enyém (mely használt boltban lett véve, és tökéletesen működk) majdnem 50 fokig melegít fel, éppen ezért, valamivel ki kell támasztani a búrát, így valamennyire lehűl, és így szabályozhatjuk a hőmérsékletet. Ezután egy kis műanyag dobonak az oldalán némi rést csinálsz, közel a tetőhöz, és beleteszel némi PERLITet, bele a két tojást, de vigyázz, meg ne forduljanak a tojglik, mert elpusztulhat az embrió! És rá a fedőt. Elméletileg a víz színén fog lebegni, mert nem olyan nehéz, de jobb, ha egy kőre, vagy cserépre teszed, és úgy teszed a búra alá. Nézd meg gyakran, hány fok van odabent, nehogy túlmelegedjen.Lehet, hogy enm voltam túl érthető, de szerintem, ha a felét megértetted, akkor utána már könnyű kitalálni a további lépéseket. Eddig nekem nagyjából bevált, csak vigyázni kell, hogy mindig legyen víz a joghurtkészítőben, mert nekem pont emiatt mumifikálódott egyszer a tojásom. :)

2010. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen majd ha meglesznek a tojások így csinálom csak még nem tom honnan szedek joghurt készítőt
2010. máj. 22. 16:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj fel a reptilia.hu-ra és ott olvasd végig az inkubátor, keltető készítése topicot!
2010. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!